karga awdio

#KargaPazarSineması No: 4

Tatilde film izlemek gibisi yok...

Şiddet altyapılı komedi filmlerinin bir kısmı istismarı gözümüze gözümüze soksa da bazıları bunu doğru miktarda ve şiddeti yüceltip, sempatikleştirmeden yapmayı başarıyor. Tabii ki bu tüm istismar filmlerinin kötü niyetli olduğu anlamına gelmiyor. Bu Pazar günü için size bu tip iki film seçtik.

Öğlen Tembelliği :

Cumartesi akşamının tortusundan kurtulamayıp, salonda zombi gibi oturmayı tercih edenlere öğlen saatleri için ilk tavsiyemiz Cheap Thrills

Güzel bir aile hayatı olan Craig’in  mutluluğu ekonomik sıkıntıları nedeni ile sürekli sekteye uğrar. Aynı gün içerisinde hem işini kaybeder hem de evini borçları yüzünden bir hafta içinde terk etmesi gerektiğini. Ailesini ayakta tutabilmek için yazarlık sevdasından vazgeçip oto sanayide çalışan Craig umutsuzca bu işin altından nasıl kalkacağını düşünür. Tam bu sırada beş yıldır görmediği (anladığımız kadarıyla da görmeye çok istekli olmadığı) serseri kaykay arkadaşı Vince ile karşılaşır ve takıldıkları mekanda ikisininde hayatını kökten değiştirecek olaylar zinciri başlar. Tanıştıkları ilginç çift onları bolca para kazanacakları bir iddia oyununun içine sürükler.

Bizlere genellikle daha yüksek rakamlarda batıyormuş gibi görünen Amerikan orta ve alt sınıfının sıkıntılı halini komedi sosu ile veren bu keyifli yapım dikkat çekici bir hırs hikayesine dönüşüyor.

Cheap Thrills // E.L. Katz // 2013  // A.B.D.  // 88 dk.

 

Akşam Keyfi :

Akşam filmimiz hafta sonlarında “Acaba birilerinin evindeki partiye nasıl dahil olabilirim” diye uğraşan meraklı dostlarımıza geliyor : Murder Party

Yalnızlıktan ciddi şekilde sıkılmış olan Chris, Cadılar Bayramı akşamı şans eseri bir partiye davetiye bulur.  Günün anlam ve önemi nedeni ile doğal olarak kostümlü olan bu partide istediği havayı soluyacağını düşünen Chris’i pek hoş olmayan bir sürpriz beklemektedir. Partiyi düzenleyenler, ruh halleri pek yerinde olmayan bir kaç bağımlı oyuncudur ve amaç etkili bir cinayet tasarlamaktır.  Tabii ki her ev partisi organizasyonunda olduğu gibi beklenmeyen gelişmeler işleri bambaşka bir hale getirecektir.

İzleyicileri şimdiden filmdeki kan ve uzuv miktarı konusunda uyaralım deriz.

Murder Party // Jeremy Saulnier // 2007 // A.B.D. // 79 dk.

(Murat Mrt Seçkin / muratmrtseckin@gmail.com)

#KargaPazarSineması 

 GERİ