karga awdio

Kısa ve Acılı 003: Poster-İti - İnfilak (Yokluk Şarkıları)

Şubat ayında çıkardıkları yeni kısa-uzun çaları İnfilak (Yokluk Şarkıları)

Kısa: Varlığı daima heyecan vermiş, duruşu ve atarındaki samimiyet ile herhangi bir döneminde herhangi bir kadrosu ile her daim gönlümü çalmış ekiplerden Poster-İti. Şubat ayında çıkardıkları yeni kısa-uzun çaları İnfilak (Yokluk Şarkıları) ise sanırım kaydında, içeriğe en hassas davranılmış albümü. Bu tabii ki diğer kayıtları değersiz kılmıyor ama künyeye bakıldığında ister istemez dikkati çekiyor. Neyzen Tevfik'in bana göre nihilist manifestosu Geçer ile başlayıp aniden çığlıklar ve gürültülere dönüşen ama bir o kadar da Neyzen'in nev-i şahsına münhasırlığı içinde kavrulan bir güzellik sizi bekliyor.

Acılı: Tam da yaşadığımız zamana dair o dengesizlik, bir anda delice partilerken, onun suçluluk duygusu ile sokağa akmak, sokakta direnirken bile yanında el ele yürüdüğün insandan dahi hesap sorma isteği duymak. Sonra hoplayıp, zıplamak ve aniden durup derin düşüncelerde boğulmak ve yine hoplamak.

(Kısa ve acılı bir eleştiri serisi değildir, bana ne ifade ediyor notlarından oluşmaktadır. Sevmediğiniz seste bile bir güzellik vardır.)

Mart 2019 / mrtGERİ