karga awdio

Robonima'dan The Lynch'in Albümü Yayında

Tam da havaların grileşmeye başladığı dönemde

Dipden ve derinden hareket eden, bir süredir gergin bir sessizliğe giren Robonima Records yayınladığı yeni albümle nefes almaya devam ediyor.

Erhan Atasoy, Emre Şen ve Ferhat Dünden'den oluşan The Lynch'in uzunçaları "Everythings End" Robonima'nın Bandcamp sayfasından yayınlandı. Albüm aynı zamanda yakın zamanda plak, kaset, cd ve manyetik bant formatında basılacak.

Albüm tam da havaların grileşmeye başladığı dönemde ilk dinleyişte insanı içine çekiyor. Sıkıntılı, karanlık, kayan ve oynayan seslerin sayesinde sanki yetmişlerin sonu, seksenlerin başı Balkan ülkelerinde kaydedilmiş bir post-punk güzelliği var karşımızda. On şarkı boyunca bu gerginlik ve karanlıktan çıkmanıza izin vermiyor.

Düşük kalite, garaj veya direkt oynanmadan yayınlanmış analog kayıtların güzelliği ses ile ilgili bitmek tükenke bilmeyen "kaliteli ve temiz" olma dürtümüze bir dur diyebilmesi. Bu tip kayıtları tam tersi aşırı temiz dinlediğinizde tüm o hava uçup gidiyor. O doku tüm enstrumanlar ve besteler gibi albümün hissiyatını yaratan önemli materyallerden biri. Yoksa bugün ne Syd Barret'ın o fevri kayıtlarını ya da My Bloody Valentine'ın "bu kaset bozuk" dedirten seslerine kulak veriyor olabilirdik.  

Kısacası The Lynch takibimizde olacak, siz de gözden kaçırmayın. 

https://robonimarecords.bandcamp.com

https://www.youtube.com/channel/UCZhR5zGfWrBlNk1khB8auww

Mrt / Kasım 2018GERİ