karga awdio

Seventh Son 30 Yaşında

Ayçocuğu'ndan Kahin'e...

Zaman geçtikçe Iron Maiden benim için daha çok İngiliz CHP-MHP koalisyonu için marş yazabilecek bir ekip, büyük bir reklam ajansı gibi geliyor. Yoğun İngiliz bayrağı etkisi ve Churchill gibi sakat bir adamın gaza getiren konuşmaları eşliğinde herkesi coşturan bir grup.

Kişisel hissiyatlar bir yana Iron Maiden sadece ağır metal dünyasının değil rock camiasının da reddedilemez bir gerçeği. New Wave Of British Heavy Metal gibi oldukça heyecan verici bir yerde harekete geçip ardından kısa zamanda kendine has ses dokusunu (hadi gene ayıp olmasın sound diyelim) oluşturdu. Benim için Paul Di'Anno dönemi çok değerli olan ekibin tüm albümleri içinde başka bir yerde duran Seventh Son Of A Seventh Son bu hafta 30 yaşına girdi.

Büyük biraderin plakları arasında her daim kendini belli eden, çekici, soğuk kapağı ile sanırım Somewhere In Time'den sonra tişörtleri en çok süsleyen bir güzel iş. Oturup kitap okur ya da film izler gibi dinlediğimiz zamanlar hala aklımda. Konsept bir albüm olarak baştan sona dinlenmesi gereken uzunçalarlar listenizin ilk 20'sinde olması lazım. 

(Mrt / Nisan 2018)GERİ