karga awdio

canlıkarga Sezonu Açıyor

Canlıkarga, yeni sezonu 23 Eylül’de Serdar Ateşer Big Band konseriyle açıyor.

10 sene önce “Eski köye yeni âdet,” diyerek, Kadıköy’deki Karga Bar’ın en üst katında yer alan kargART Salonu’nda konser denemelerine başlayan ve son 7 sezondur düzenli programıyla “Canlıkarga Konser Serisi” adını alarak her geçen yıl sahnesine yaptığı yatırımlar ve zengin içeriğiyle Kadıköy’ün en önemli etkinliklerinden biri haline gelen Canlıkarga, yeni sezonu 23 Eylül’de Serdar Ateşer Big Band konseriyle açıyor.

2016-17 sezonunda, 132 konser gecesinde, yaklaşık 200 müzisyen ve müzik grubunu sahnesinde ağırlayan Canlıkarga, başka sahnelerde kendine fazla yer bulamayan heavy metal, avangard, hip hop, hard-core, punk gibi türlerin yanında; caz, indie, reggae, singer-songwriter, electronic, indie-folk gibi türleri de harmanlayarak oluşturduğu programıyla bağımsız sahnenin en gözde konser mekânları arasındaki sağlam pozisyonunu koruyacak bir içerik ile yeni sezona giriyor. Programı oluştururken, önceki senelerde olduğu gibi, kendine sahne bulamayan genç müzisyenlerle usta isimleri biraraya getirme becerisi, sahnesinden yeni isimleri bağımsız müzik âlemimize katma misyonu ve aynı isimlerle programını doldurmak yerine bir isme bir sezonda en fazla iki kez sahne verme ilkesi, Canlıkarga’nın yeni sezonda çizgisini oluşturacak başlıca etkenler.

İzleyicilere keyifli bir konser izleme imkânı sağlamak için uğraşan kargART’ın güler yüzlü ekibi, geçen sezon kendi rekorunu kırarak butik bir konser mekânı olmasına rağmen yaklaşık 9000 dinleyiciyi ağırlamıştı. Sahnesinde konuk ettiği çoğu müzisyenin çalmaktan en fazla keyif aldıkları mekân olarak favorisi olan kargART Salonu’nun, ses kalitesi ve ev sahipliği farkıyla konser izleyicilerinin de favori mekânları arasına girdiğinin göstergesi olan bu rakam, yeni sezona hazırlanırken hem motivasyon sağlıyor, hem de sorumluluk yüklüyor.

Yeni sezonu Serdar Ateşer Big Band ile açacak olak Canlıkarga Konser Serisi’nde bu sezon sahne alacak isimlerden bazıları ise şunlar: 90BPM, Kamufle, Krypts (FI), Burial Invocation, Emre Akbay, Emre Kula, F.Ö.K, Cem Kazım, Sonik Chamber, Güney Marlen, Haossaa, The Raws, Age Reform, Mondo Bimbo, Flower Room, Özüm İtez, Çağıl Kaya, Yarımada, NA!F, Hedonutopia, Art Diktatör, Robotat, Reptilians From Andromeda, Karanlığın Sol Eli, Uluru, Zeytin, Volkan Ergen Hoşnutluk Vadisi Orkestrası, Pagos, 163, Celeste (FR), Komik Günler, B.O. Sound System (Genjah, Da Frogg, Ezhel, Da Proff), Orçun Tha Leo, Kökler Filizleniyor, Da Poet, Afel, Dead Congregation (GR), Engulfed, Neckrochakal (GR)... Sahnemizin gediklileri SATTAS, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Kesmeşeker, Emre Nalbantoğlu, eskiz, Cihan Mürtezaoğlu, Gözyaşı Çetesi, Peyk, Korhan Futacı ve Kara Orkestra, Lara Di Lara, Can Güngör, Ülkü Aybala Sunat, Barış Demirel, The Away Days gibi isimlerin de henüz tarihleri belli olmasa da bu sene de sahnemizde yer alacaklarını söyleyebiliriz. Ayrıca, birlikte çalışmaktan büyük keyif aldığımız Beton Orman, ÆVOM Portal, Mezar Org, Bant Mag. Byzantion, Wargasm, Bilgi Müzik, XJAZZ, Sound Ports, İKSV, Müzik Hayvanı, Tantana gibi organizasyon, label, oluşum ve kolektiflerle bu sezon da birlikteliğimiz sürecek.

kargART ve Canlıkarga, hem zengin programı hem de her yıl çıkarttığı toplama albümlerle, bu sezon da ülkemizdeki bağımsız müziğin en önemli dinamolarından biri olmaya devam edecek.

Müzisyenleri, müzikseverler ve çalışanların unutamayacağı konser deneyimleri için herkesi Canlıkarga konserlerine bekliyoruz.Canlıkarga Sezonu Açıyor!

Facebook: kargART      Twitter: kargART      Instagram: Kargakadikoy    Bandcamp: canlikargaGERİ