karga awdio

Canlıkarga'da Bu Hafta (23-24-25-26 Mart 2016)

Üç gün vokal, bir gün doğaç...

23.03.2016 Çarşamba // 22:00

Şirin Soysal Kurt Weill Söylüyor 

Facebook etkinliği için tıklayınız

Daha önceden albüm şarkıları ile sahnemize 1. dünya savaşı Berlin'inden bir kabare havası veren Şirin Soysal bu sefer de Kurt Weil projesi ile canlıkarga sahnesinde. Tiyatro yazarı Robert Schild’in ”Türkiye’de Zeliha Berksoy’dan bu yana ve kırk yıl sonra, Weill bestelerini Almanca olarak yorumlayan ilk Türk sanatçı” gibi bir cümle kurmasına sebep olan bir performansın sizi beklediğini belirtelim.

Vokal: Şirin Soysal // Piyano, keys: Adem Gülşen // Tenor Saksafon: Barış Ertürk // Soprano Saksafon: Siney Yılmaz

Kontrbas: Baran Say // Davul: Erdem Göymen

 

24.03.2016 Perşembe // 22:00

Pilot

Facebook etkinliği için tıklayınız

En üretken müzisyenlerimizden Gülşah Erol ve Farfara’dan tanıdığımız Tolga Böyük (keza solo projesi Islandman geçen yıl Kara Kutu EP’siyle zihnimizi açtı) ile Eralp Güven ilk performanslarını 2014 yılında Cihangir Pilot Sanat Galeri’sinde gerçekleştirdiler. İlk kez biraraya gelen müzisyenlerin arasındaki uyum büyük ilgi topladı. Doğaçlama müzik yapan Pilot, her yeni anın bir öncekinden farklı deneyimleri çağırdığı algısıyla performans yapmaya devam ediyor.

gulsaherol.bandcamp.com/album/pilot-2

25.03.2016 Cuma // 22:30

Deniz Tekin

Facebook etkinliği için tıklayınız

Evinde yaptığı amatör kayıtların fark edilmesiyle kendini Sofar’da bulduktan sonra büyük bir kitlenin dikkat kesildiği bir ses oldu Deniz Tekin. Ses rengi ve doğallığının yanında, söz yazma becerisiyle de önümüzdeki yılların en önemli kadın vokalistlerinden biri olacak. Şimdiden belli. Bu gencecik sese kulak vermelisiniz.

soundcloud.com/daphead

26.03.2016 Cumartesi // 22:30

Aklan Akdağ

Facebook etkinliği için tıklayınız

İstanbul Tıp Fakültesi’nde okurken akustik gitar çalarak müziğe başlayan Aklan Akdağ, Timur Selçuk’tan klasik Batı armonisi ve Ali Perret’den caz armonisi dersleri aldı. Doktorluk dışında, çevirmenlik, turizm, reklamcılık ve yayıncılık gibi çok farklı alanlarda çalıştıktan sonra, 2005 yılında profesyonel müzik kariyerine başladı. 2011’de söz ve müziği kendine ait 11 şarkıdan oluşan ilk albümü Sensizlik Varmış, geçen yıl da 11 yeni şarkısını içeren ve Naim Dilmener'in "2015 En İyi 10 Albümü" arasında gösterdiği Tutunmadan Akıyorum albümlerini çıkartan Akdağ, caz, akustik rock arası gidip gelen müzikal temelin üstünde, şarkıcı / şarkıyazarı kimliğiyle öne çıkıyor.

aklanakdag.com

Karga // Mart 2016GERİ