karga awdio

kargamecmua Mart 2016 (no:102) yayında...

Dosya konumuz “dönüşüm”.

Bu işlemin amacı bazı durumlarda işlem kolaylığı sağlamaktır.

Mecmuanın 100. sayısının dijital versiyonunda Tayfun Polat’ın kaleme aldığı “Meram” başlıklı yazıda “Yeni fikirlere ihtiyacımız vardı. Yeni birine ihtiyacımız vardı. Volkan Balkan editör olarak katıldı aramıza. Bu sayıyı toparlamak için tüm sayıları taradık doğal olarak. 99 sayıyı yanyana getirdiğimizde Volkan’ın ekibe dahil oluşunun yeni bir evreye girişimiz olarak siz de görebilirsiniz. Mecmua ailesi yeniden gelişmeye başladı onun çağırdığı isimlerle” yazıyor Volkan Balkan için. Volkan’ın mecmuayı başka bir biçime dönüştürdüğü, vites yükseltmesine neden olduğu aşikâr. 9 yıllık mecmua ömründe 5 yıl birlikte çalıştık. Ancak ayrılık vakti geldi. Artık editörümüz olmayacak. Ama mecmuada emeği büyüktür. Katkısının süreceğini düşünüyoruz.

Dosya konumuz “dönüşüm”. Mevzunun geri dönüşüm kısmından çok beşeri kısmıyla ilgili gözüküyoruz. Tabii ki kentsel dönüşüm de sirayet etti satırlara.

Bu sayıda aramıza katılanlar biraz daha kalabalıklaştık. Kaos GL sitesi için yazdığı öyküyü kullanmamıza izin veren Polat Özlüoğlu ve yine bir öyküsüyle Aytekin Erdoğan dosya konumuza katkıda bulundular. Ezgi Ergenel Umberto Eco’yu yazdı, Nora Yeksek de çizdi.

Doğal olarak eşyanın bile tabiatı var.

Katkıda Bulunanlar: Okan Aydın, Özer Bal, Bahadır Dilbaz, Aytekin Erdoğan, Ezgi Ergenel, Müge Ersan, Aylin Güngör, Kaos GL, Murat Kızılca, Polat Özlüoğlu, Nurgül Polat, Murat Mrt Seçkin, Övünç Üster, Nora Yeksek, Yenal Yergün.

Kargamecmua 102. sayıyı okumak için tıklayınız.

Tüm kargamecmua sayıları için tıklayınızGERİ