karga awdio

Canlıkarga'da Bu Hafta (11-12-13 Şubat 2016)

Klan // Melek // Kaptan Andol! + Velet

11 Şubat 2016 Perşembe 22:00

KLAN (KLAN EP tanıtım konseri)

2013 baharında gitarda Utku Uluer, basda Mert Hallı, klavyede Mete Turan, davulda Alper Yamak tarafından kurulan KLAN, ilk konserini aynı yıl Burgazada Paradisos Müzik festivalinde verdi. 2015 ilkbaharında ilk EP’leri Klan ist Klan’ı Utku Öğüt prodüktörlüğünde kaydederek geçtiğimiz yılın sonlarında Müzik Hayvanı tarafından yayınlayan ekip, İstanbul’un alternatif sahnelerinde pişirdikleri müziklerini ilk kez muhitlerine ve sahnemize taşıyorlar.

EP:
KLAN Facebook: http://on.fb.me/1OFhEDo
 
 

12 Şubat 2016 Cuma 22:30

MELEK (Albüm tanıtım konseri)

‘90’ların “hızlı” gruplarından Kadıköylü Cultus’un vokalisti Burak Atalay, Melek ile aramıza dönmüş ve Okaner Ertuğrul ve Fuat Güney’le birlikte ilk albümleri Melek’i 2014’te çıkartmıştı. Ekip, ikinci albümünün kayıtlarına yeni davulcuları Fevzi Kizir ile girişti. Bestelerini “içsel” ve “melodik” olarak tanımlayan Melek, sahnede üç kişiyle, yüksek tansiyon içeren güçlü bir sound ve müzik icra ediyor.

facebook.com/melekband

13 Şubat 2016 Cumartesi

KAPTAN ANADOL! + VELET 

Kaptan Anadol!

Kaptan Anadol! 2008 yılında kurulup 2 şarkı kaydedip ardından hemen yok olmuş; 2015 yılında ise yeni kadrosuyla tekrar yeryüzüne dönmüş Ankaralı heavy / stoner rock üçlüsü. Mustafa Yüksel, Ender Erişen ve Talya Kanmaz’dan oluşan kadrosuyla yeryüzüne 19. Roxy Müzik Günleri üçüncüsü olarak merhaba diyen Kaptan Anadol!, geçen yıl Ağustos ayında 3 şarkılık ilk kısa çaları Ankara Ölüm Turu’nu yayınlayıp, hız kesmeden çalışmaya devam ederek, Ankara’nın Aralık ayına yakışır karanlıktaki yeni kısa çaları Kozmik Öfke’yi de yayınladı. Üçlü beslendiği her türlü rock formundan kaynak alan şarkılarıyla Ankra’nın gürültüsünü Kadıköy’e taşıyor.

youtube.com/c/kaptananadol!

Velet

Kendilerini gayet net ifade ediyorlar, biz ortalığı karıştırmayalım: “sokak. cop. aşk. trans. kan. ceset. umut. kadın. yasak. seks. silah. suikast. cüppe. içki. erkek. sandık. ağaç. sansür. döviz. dans. mafya. reyting. barış. bomba. önder. meriç. deniz. velet.”

facebook.com/veletband

Karga // Şubat 2016GERİ