karga awdio

Canlıkarga'da Bu Hafta (7-8-9 Ocak 2016)

Mikado // Kırkbinsinek // Cihan Mürtezaoğlu

07.01.2016 Perşembe 22:00

MİKADO

Edebiyatın müzikle olan alışverişinden esinlenilerek 2011 yılında davulcu Emre Uyar tarafından kurulan Mikado'da vokalde Aslı Kabukçu, elektrik gitarda İsmail Cem Taşkın, basta Bora Bekiroğlu, trompet ve klavyede Ege cengiz yer alıyor. Mikado avangard yaklaşımlarla caz öğelerini bir diyalog içerisinde müziğine yansıtıyor.

Facebook etkinliği için tıklayınız.

Mikado: Facebook // Soundcloud // Instagram // Youtube

08.01.2016 Cuma 22:30

KIRKBİNSİNEK

Grup gitar ve vokalde Alper Antmen, elektrik çelloda Barış Güvenenler, davul ve vokalde Özgür Devrim Akçay, bas gitar ve vokalde Tolga Öztürk'ten oluşmaktadır. Kurulduğu 2008 yılından bu yana, çeşitli konser mekanları ve festivallerde sahne alan grubun, "Pus Almış Dağı" adlı parçaları, 2012 yılında "Kompile Karga 3" adlı toplama albümde yayımlandı.

Nisan 2015'te ilk uzunçalarları olan Sis Pus Sus adlı albümleri Almanya'da Psychedelic, Stoner ve Progressive Rock gruplarının albümlerine imza atan "World In Sound" etiketiyle yayımlandı.Kırkbinsinek müzikal ve düşünsel olarak 60′ların ikinci yarısında ortaya çıkan "Psychedelic" akımdan etkilenmiş ve müziğinde; doğaçlamayı, anadolu ve dünya müziğinden makamları ve modları kendilerine has saykodelik müzikal anlayışlarıyla harmanlamıştır. Grubun ismi Charles Bukowski’nin aynı adı taşıyan şiirinden yola çıkılarak koyulmuştur fakat, grup şiirin içeriğinden ziyade, kırk bin sineğin aynı anda aynı yerde bulunmasının yaratacağı sesten yola çıkarak bu ismi benimsemiştir.

Facebook etkinliği için tıklayınız.

Kırkbinsinek: Facebook // Soundcloud // Bandcamp // Youtube

09.01.2016 Cumartesi 22:30

CİHAN MÜRTEZAOĞLU

Daha önce Künt ve Sen Yağmur Dök projeleriyle sahnemize konuk olmuş Cihan Mürtezaoğlu’nu müzikseverler bu projelerin dışında Mabel Matiz, Ceyl’an Ertem gibi isimlerle ortak çalışmalarından da tanıyor. Genç kuşağın en yetenekli gitaristlerinden olması yanında akıllara zarar sözleriyle beynimize kazınan şarkılarını bir kez daha çalmak üzere geliyor bu sefer de sahnemize. 

Facebook etkinliği için tıklayınız.

Cihan Mürtezaoğlu: Facebook // Soundcloud 

 

Ocak 2016

 GERİ