karga awdio

2015 #kargakabin'de dönenler: Murat Mrt Seçkin

Karga kabin görevlilerinden yılın muhasebesi

Bilen bilir, kabinde takılırken güncel ile ilgili pek derdim yok. Ağırlıklı dinlediğim türler nedeni ile zaten dipsiz bir çukura dalıyomuşum hissi yaşıyorum. Sadece bu sene seksenli yılların doğu bloku post-punk’ına kafayı takmam bile tonlarca malzeme çıkarabiliyor. Ana akımdan uzaklaştığınız zaman dinlediğiniz müziğin zamanı sadece onun kimliği için önem taşıyor. Hep söylüyoruz müzik üretilip yayınlandıktan sonra yeni veya eski olma etiketini üzerinden atıyor. Az veya çok dinlense de hep var oluyor ve hep enjekte olacağı bir bilinç ya da kulak bulabiliyor.

Kendimize DJ demekten kaçınsak da bu işi yapan tüm arkadaşların çektiği sıkıntıları yaşadık sanırım. Her zamankinden daha fazla “daha hızlı bir şey çalar mısın, i-phone’u vereyim, Spotify’da var, ay bu karga’ya hiç yakışmadı” gibi tepkilerin yanında bir de kabinin yanında oturup, müzikten daha yüksek sesle konuşup, dinlemediği halde müdahale etmeyi seven misafirlerimiz eksik olmadılar sağ olsun.

Bu nedenlerden ötürü yenileri zaten bu işi pek hoş yapan Tai Fu, Bahadır ve Utkan’a bırakmayı tercih ediyorum. Kendi 2015 kabin listem aslında bu sene neler çıkmıştan çok bana neler oldu minvalinde gelişiyor. Ruh halimle çaldığım listeler değiştiği için de dört ayrı listede toplayayım dedim. Muhabbetle dinleyiniz...

Ritmo:

Asabi:

Dertli:

Sıkıntılı:

Murat Mrt Seçkin // Aralık 2015GERİ