karga awdio

konstruKt & Peter Brötzmann - The Message: Live at kargART ÇIKTI!!!

Dört gözle beklediğimiz albüm nihayet çıktı.

Canlıkarga konser serisinde gerçekleşen performansların kanal kayıtlarını alabilmek ve sonrasında bu kayıtları yayınlayabilmek gibi bir hayalimiz vardı. Birkaç yıl bu hayalle yattık kalktık. 2013-2014 sezonuna başlarken bu hayali gerçekleştirmeyi artık ciddi ciddi masaya yatırmıştık. Ama "o" dijital masayı alacak parayı bir türlü denkleştiremiyorduk açıkçası. Sonra bir gün Umut Çağlar'dan bir mesaj geldi; "konstruKt ve Peter Brötzmann olarak çalmak istiyoruz, ne dersin?" Kabindeydim. Çok net hatırlıyorum, kalp krizi geçirecektim. Hemen yazışmaya başladık. Üç beş şarkı yalan oldu heyecandan. Konser için anlaştık. Sokaklarda bağıra çağıra dolaşmak, herkese haber vermek istiyordum. Ama tüm detaylar kesinleşene kadar bekledim. Tabii ki Bahadır ve Murat ve Rammy'ye haber verdim. Aynı coşku ve esriklikle günlerimizi geçirip içimizden sevinç çığlıkları attık. Sonra her şey OK'lendi. 

Rüya gibiydi ama Peter Brötzmann ve konstruKt Karga'da çalacaktı. Bu konseri kaydetmemiz şarttı. Allem edildi, kallem edildi, dijital masamız konserden sadece bir gün önce Karga'ya ulaştı. Aynı gece sevgili Ozan Murat geç saatlere kadar Rammy'ye masanın özelliklerini gösterdi. Konseri kaydedebilecektik ama nasıl bir kayıt alacağımıza dair hiçbir fikrimiz yoktu. Rammy'miz vardı. 

Kimse alınmasın, kargART Salonu'nda gerçekleşmiş en iyi konser, benim için bu konserdir. Hatta 25 yıldır konser prodüksiyonu yapıyorum, bunca yıldır 500 konserin gerçekleşmesine bir biçimde vesile olduysam, bunların arasında da en gurur duyduğum konserlerin başında geliyor. "Karga'da konser olur mu?" sorusunu hep birlikte bu aşamaya getirdiğimiz için.

Sonra rüya devam etti. Peter Brötzmann kayıtları çok beğendi ve konserin plak olarak basılacağı haberi geldi Umut'tan. O gün bu gündür de bekliyorduk. 

konstruKt & Peter Brötzmann - The Message: Live at kargARTHoliday Records tarafından İtalya'da 2 LP olarak basıldı efendim. holidaysrecords.it ve konstrukt-music.com adreslerinden albüme ulaşabilirsiniz.

2014 yılı boyunca yaptığımız konserlerden bir seçkiyi Kompile Karga 5: Canlı adıyla geçen yaz yayınlamıştık, bilirsiniz (hâlâ indirmediyseniz ayıp, hemen şöyle alalım). Şimdi bu toplamada da yer alan konstruKt & Peter Brötzmann kaydını bir dinleyiniz.

Tayfun Polat, Aralık 2015GERİ