karga awdio

In The Void’den Karanlık Sesler Kitabı

Bir toplama albüm daha geldi...

Bu hafta pek verimli geçti desek yeridir. Önce Robonima’nın Robotape toplaması, şimdi de bir süredir heyecanla beklediğimiz In The Void Compilation

Toplama albümler müzik takipçisi için mühimdir. Web üzerinde veya uygulamalarda benzeri (similar) aramaları yapmaktan daha net sonuç veren materyallerdir.  Çoğu zaman sadece bir türe bağlı kalmakla sınırlasa da kendini iyi bir toplama albümü özel yapan şey oradaki seçkiyi hazırlayanların ruh halini, yayınlandığı döneminin duruşunu, insani veya maddi ilişkisini de yansıtmasıdır. Yine de en önemlisi belki de artık dipsiz bir abise dönmüş olan internet ses deryasında size yol gösterecek en güvenli kılavuz olarak orada durmasıdır.

In The Void kolektifi genel olarak zaten paylaşmayı ve anlatmayı sevdiği elektronik ve deneysel elektronik sularında gezen bir toplamaya imza atmış. Derli toplu ve özenli sıralanmış şarkılar, temiz kayıtlar ve pek güzel kapak tasarımı ile memleket elektronikasının en karanlık dehlizlerinde gezintiye davet ediyor.

Eğer türe meraklı iseniz baştan sona keyifle dinleyeceğiniz hatta bana göre gri havalarda çok iyi yol arkadaşı olabilecek bir toplama olmuş. Dahil olanların ve emeği geçenlerin ellerine sağlık.  Aşağıda albümü dinleyebileceğiniz veya çok çok ucuza indirip destek olabileceğiniz linkler bulunmaktadır.

In The Void: WEB // Facebook // 

Murat Mrt Seçkin // Aralık 2015

 

 GERİ