karga awdio

Canlıkarga'da Bu Hafta (17-18-19 Aralık 2015)

Volkan Ergen & Gülşah Erol + Demirhan Baylan + Plaj + Esas Çocuk

Volkan Ergen & Gülşah Erol Inferno

17 Aralık, Perşembe, 22:00

Volkan Ergen’in darbukası ve Gülşah Erol’un çellosu, Dante’nin İlahi Komedya’sının “cehennem” bölümünü seslere döküyor. “Bu eserin şüphesiz en çarpıcı ve en çok tartışılan bölümü cehennemdir ve dokuz halkadan oluşmaktadır. Müzikçiler Dante’nin imgelemleri ve çağrışımları doğrultusunda sesler üretecek, kendi kontrollerindeki ışıklar aracılığıyla birbirlerini yönetecek ve önceden belirledikleri çok sayıdaki edebi olguyu sesleştireceklerdir. Katlar arasındaki titreşim odaklı bu gezinim, bir çeşit metamorfozdur, bu mini cehennem orkestrası izlenirken gerçeklik algılarına tanık olmak, hatta müdahale etmek kaçınılmazdır.”

facebook.com/volkanergeninferno

Facebook etkinlik sayfası için tıklayınız

Demirhan Baylan
18 Aralık, Cuma, 22:30

Enstrümanıyla, sözleriyle ya da kayıt teknolojisi bilgisiyle katkıda bulunduğu sayısız albümün yanında, 9 solo albümüyle bağımsız müzik âlemimizin en yetkin ve yenilikçi isimlerinden biri olan Demirhan Baylan’ı en son 2012’de çıkarttığı Sinyal albümünün ardından sahnemizde ağırlamıştık. Arayı çok çok açmışız. Kadıköy’ün en nev-i şahsına münhasır müzisyeni ile hasret giderme vaktidir.

demirhanbaylan.net

Facebook etkinlik sayfası için tıklayınız

18 Aralık, Cuma, 22:30

Plaj + Esas Çocuk

Facebook etkinlik sayfası için tıklayınız

Plaj
Hasan İnceler, Felat Delibalta, Büşra Üzgün ve Ahmet Yaman’dan oluşan pop-rock / indie-pop ekibi Plaj, 2014’te çıkarttığı DIY EP’si Demolar’ın ardından, bu yıl da aynı estetikle Nisan 2015 EP’sini çıkartarak kendine has nahif sözleri ve lo-fi sound’uyla bağımsız pop müziğimize yeni bir soluk katmalarıyla dikkat çekiyor. Uzundur takip ettiğimiz grubu ilk kez sahnemizde ağırlayacağız.
soundcloud.com/p-l-a-j


Esas Çocuk


Evveliyatları 2009’a kadar dayansa da, 2012’de çıkarttıları DIY Bir Gün Bir Yerde Mutlaka albümleriyle dikkat çekip sahneleri arşınlamaya başlayan Esas Çocuk, aradan geçen zamanda önemli festivaller ve sahnelerde kendilerine yer buldular. “Mahalleden çocuklar” kontenjanından her yıl mutlaka bir kez gelir ve evlerinde olduklarını bilerek ortalığı yıkarlar. İşte o gün yine geldi.


esascocuk.com

Aralık 2015GERİ