karga awdio

Elektronik Müzik Festivali Başlıyor

Yeni işler ve önemli icralar için sabırsızlanıyoruz.

İşlerini, desteklediklerini, yazdıklarını ve konuşmalarını keyifle takip ettiğimiz Doç. Dr. Alper Maral'ın öncülüğünde şimdiye kadar memleket topraklarında gerçekleştirilmemiş bir festival yapılacak. "Elektronik Müzik Festivali" 17 Aralık Perşembe günü Yıldız Üniversitesi Davutpaşa kampüsü konferans salonunda başlıyor. 

Ülkemizde genel olarak kökenlerinin yanlış bilindiği ve tariflendiği elektronik müziğin memleketteki genç temsilcilerine açık etkinlik aynı zamanda ücretsiz. Tam anlamı ile kolektif bir çalışmanın ürünü olan festival aynı zamanda yeni işlere performans fırsatı verebilmek için ülkemizde bu dalda kendini kanıtlamış, adı duyulmuş ustalara, onların da tercihi ile yer vermiyor ve seyircilerin arasına karıştırıyor.

İki güne yayılan dört konserde öncelikle Bülent Arel, İlhan Mimaroğlu, John Cage Alvin Lucier gibi ustaların veya kendi deyişimle yol açanların eserleri yorumlanacak. Ardından kayıt altına alınmış materyaller dinlenecek. Ertesi gün ise Canlı elektronik odaklı konserler gerçekleşecek.  

Elektronik müzik genel dinleyici kitlesi için yakalaması zor bir çalışma alanı olarak gözükse de bizlerin her zaman vurgu yaptığı "önce ses" düsturu ile yola çıkınca müziği dinleme ve algılama şekliniz de değişiyor. Hem samimi yapılanması hem de bir çok genç sanatçının belki de ilk defa canlı dinlenme imkanı bulunacak olması Festivali daha da çekici hale getiriyor. 

Tüm ilgilenenlerin davetli olduğunu da belirtelim.

Etkinlik ayrıntıları için tıklayınız.

Mrt // Aralık 2015GERİ