karga awdio

Canlıkarga'da Bu Hafta (11-12 Aralık 2015)

Hay Bin Kunduz + Marta // Ponza + Palmiyeler

11 Aralık, Cuma, 22:00

Hay Bin Kunduz / Marta

Facebook etkinliği için tıklayınız

Hay Bin Kunduz

Eskişehirli iki ozan, Yiğit Seferoğlu ve Kıvanç Kürkçü’nün iki gitar iki vokal başladıkları müzikal serüvenleri, konu ettikleri hikâyeleri anlatım güçleriyle kısa sürede dinleyicide karşılık buldu. Artık davullu baslı sahneye çıkıyorlr ve bu halleriyle ilk kez izleyeceğiz biz de.

soundcloud.com/haybinkunduzuz

Marta

2010 yılında İstanbul’da kurulmalarını müteakip kendi şarkılarının üretimine yönelen Marta, SAE İstanbul stüdyolarında kaydettikleri, grubun kuruluş dönemi müzikal kimliğini yansıtan dört şarkılık ilk EP’leri Bulutlar Arasında’yı Eylül 2012’de, Uzak Ülke adlı ikinci EP’lerini Aralık 2013’te çıkartarak kısa sürede dinleyici kitlelerini genişletti. Halen önümüzdeki ay yayınlanacak “nyns” adlı teklik için gün sayan grup, ilk kez sahnemize konuk olacak.

martamuzik.com

12 Aralık, Cumartesi, 22:00

PONZA / Palmiyeler

Facebook etkinliği için tıklayınız

PONZA

Memleket semalarında bu yıl çıkan en iyi kayıtlardan biri PONZA’nın Free Kids EP’si. Zaten mecmuada övmelere doyamadık çıktığında. Güncel psikodelik rock’ın uluslararası ölçekte bile en iyi albümlerinden hatta. Güneş Akyürek’in başının altından çıkan ama kolektif olarak üretilen organik PONZA şarkılarını canlı dinlemek için sabırsızlanıyoruz.

ponzamusic.com

Palmiyeler

2013 yılında İstanbul’da kurulan Palmiyeler, ilk EP’si Palmiyeler’i 2015 yılında sürüme verdi ve hemen büyük ilgi görerek yaz boyunca One Love Festival, Soundgarden Festival, Byzantion Festival gibi önemli festivallerde sahne aldılar. Grup, Kilink’ten hatırladığımız Mertcan Mertbilek ve Tarık Töre Elgay tarafından kuruldu ve davullara Rana Uludağ’ın eklenmesiyle son halini aldı. Sahnede Palmiyeler’e tuşlu çalgılarda ve ikinci gitarlarda Barış Konyalı eşlik ediyor. Uzundur sahnemizde görmek istiyorduk, oldu.

palmiyeler.bandcamp.com

karga aralık 2015

 GERİ