karga awdio

Biz Geldik İlk Bölüm Yayında

İlk bölümün konuğu Mr. Mina

Duende Creative ve kargART'ın ortak video müzik projesi "Biz Geldik" Youtube üzerinden yayınına başladı. İlk bölümde MR. Mina grubunu ağırlayan ekip her hafta yeni bir grup veya müzisyenin kayıtlarını paylaşacak. “Biz Geldik” nedir diye sorarsanız aşağıda kendi açıklamalarını okuyabillirsiniz. 

KargART salonunda misafir ettiğimiz müzisyen veya gruplar şarkılarını canlı icra ediyorlar ve onlara özel sorduğumuz soruları cevaplıyorlar.

“Biz Geldik” serisi önceliğini müziğe veren, müziğin önüne geçecek görsel oyunlardan kaçınmayı tercih eden bir seri. Bu yüzden bir müzik videosu performansı değil sanki radyo performansı kaydediyormuş hissi ile sesleri toplamaya çalışıyor. Çekimlerin hazırlık sürecinden finaline kadar katılımcı sanatçılar bizlere hem misafir hem de yardımcı oluyorlar ve hazır bir sete değil her aşamasına dahil olabilecekleri bir atölyeye gelmiş oluyorlar. Mümkün olduğunca kollektif şekilde çalışmayı hedef alıyoruz çünkü müziğin birleştirici gücüne ve bir araya geldiğimizde oluşan yaratıcı enerjiye inanıyoruz.
 
“Biz Geldik” ekibi olarak herhangi bir tarz-tür kaygısı gözetmeden kendi bestelerini icra eden, özgün müzisyenleri evimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Müzisyenliğin ve sahnenin ulaşılmaz olduğu ilüzyonunu yaratan video yapımlar yerine mümkün olduğunca o anı yakalayan ve makyajsız stüdyo-sahne performansını yansıtmaya çalışan çekimler ile izleyicinin sesten uzaklaşmamasını sağlamaya gayret ediyoruz. Esas amacımız ekiplerin canlı performanslarını profesyonel bir şekilde kayıt altına alıp bir arşiv oluşturmak ve misafirimiz olan ekiplere keyifli, bol sohbetli bir gün geçirip bunun sahne performansına yansımasını takipçilere aktarabilmek.

“Biz Geldik” her hafta Pazar günü yeni bir bölüm ile karşınıza çıkacak. 

1. Bölüm: Mr. Mina

2. Bölüm: İki Direk Arası Temaşa (Teaser)GERİ