karga awdio

Ian Curtis

I've got the spirit, but lose the feeling

Bazılarının acısı bize bambaşka yollar için ışık tutabiliyor. Sıkıntılı ruhunun yarattığı sesler, görüntüler ya da en basit hali ile “şey”ler hepimizin kurtarıcısı, kişiliğimizin temelindeki sağlam demirlerden biri olabiliyor.
 
Bugün Ian Curtis bize bunu hatırlatıyor. Otuzbeş yıl önce kendi hayatına son verirken bilmeden de olsa yeni, yepyeni hayatların doğumu için tohumlar ekti. İngiltere’den yükselen, işçi sınıfının ve çocuklarının isyan çığlığına dönüşen punk İan Curtis’in sözleri ve yol arkadaşlarından oluşan Joy Division’ın müziği ile duman tüten bacaların, bürokrasi 
ve muhafazakarlığın gittikçe büyüdüğü bu adada en insanı mutsuzlukları, umutsuzlukları vekızgınlıkları akla getirdi. 
 
Bugün koca bir dünya Curtis’in abartısız hayatı ve tek başınalığının peşinde, onun sesleri ile doğru duygular ve bir zerre bile ayrımcılık olmadan dans edebiliyorlar. Ölüm üzdüğü kadar da yaşatmaya devam ediyor hayatı.
Teşekkürler Ian...
 
Eğer vaktiniz olursa bu akşam  üç ayrı konser kaydından oluşan bu bootleg çekimi izleyiniz. Doğal olarak ses kalitesi çok iyi değil ama zaten bootleg’in güzelliklerinden biri de o dönemi makyajsız vermesi değil mi?
 
 
 
MRT // Mayıs 2015


GERİ