karga awdio

Rete Pegz Olmuş Deli Orman

Rete Pegz, ilk klibini Deli Orman adıyla yayınladı.

2010 yılında ortamlara sıkı bir giriş yapmalarının ardından seslerini kısa sürede belli çevrelerde duyuran, 17. Roxy Müzik Günleri'nin ödüllü gruplarından Rete Pegz, uzun süredir faal değildi. Araya askerlik işleri, mecburi işler, hayat gailesi girdi. Gezi'de bile sessizliklerini korumaları hayra alamet değildir. İsa Hazar Yaldız, Beran Göya ve Oğuzhan Doğan'dan mürekkep, punk-rock'n roll üçlüsü, 2012 kayıtlarından iki yıl sonra, geçen yıl, Gezi'nin birinci yılında "B.D.D.E."i (bu devran döner elbet) yayınlamışlardı. Mart ayında Roxy'de Direc-T ve Dorian'la sahne alacaklarını görünce de sevinmiştik. Bir ses geldi en azından diye.

Birkaç gün önce, grubun en bilinen ve şöhretli şarkısı "Seks"in klibi yayınlandı. Lakin Deli Orman adıyla. Hemen Hazar'a mesaj atıp durumu öğrendik. Nihayet toparlanıp albümü kaydetmeye karar vermişler. Ama grup olarak yapmayacaklarmış. Hazar'ın solo albümü olacakmış ve Deli Orman da kendisinin mahlasıymış. 

Üç kafadarın aralarında bir sıkıntı yok gibi gözüküyor. Beran yerine bas gitara da Rehber'den İlker Filiz geçmiş. Yola böyle devam edilmeye karar verilmiş. İyi haber. Çünkü doğrudanlıkları ve hergeleliklerikleriyle kimseye eyvallahı olmayan gruplara fazlasıyla ihtiyacımız var.

Şimdi, buyrunuz; "Seks"..GERİ