karga awdio

Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri’nde Tanıdık İsimler Var

12. Müzik Ödülleri’nde aday gösterilen bağımsız müzisyenlerin sayısı dikkat çekiyor.

Türkiye’nin ilk üniversite radyosu olarak 20 yılı aşkın süredir yayın hayatını sürdüren Radyo Boğaziçi’nin bu yıl 12.’si gerçekleştirilecek Müzik Ödülleri’nin halk oylaması 1 Mayıs tarihine kadar sürecek. 7 Mayıs’ta gerçekleşecek ödül töreni öncesi, Canlıkarga konserlerinde, mecmuamızda ya da sitemizde dinlediğiniz, okuduğunuz, rastladığınız bazı bağımsız müzisyenlere dikkat çekelim istedik. Destek olmak serbest.

“En İyi Albüm” dalında Ceyl’an Ertem’i, “En İyi Müzik Grubu” dalında Flört, Baba Zula gibi isimlerin yanında kıymetlimiz Peyk’i de görmek bizi iyi hissettirdi. “En İyi Çıkış” yapan müzisyenler arasında Adamlar, Çağıl Kaya ve Gaye Su Akyol var. “En İyi Elektronik Müzik Sanatçısı” dalında Emir Yargın, Paradisko ve Portecho; “En İyi Caz Müzik Sanatçısı” dalında Sarp Maden, Şenay Lambaoğlu ve Ozan Musluoğlu; “En İyi Rap/Hip Hop Müzik Sanatçısı” dalında (tüm adaylar aslında) Anıl Piyancı, Ege Çubukçu, Kamufle, Sansar Salvo ve müptelası olduğumuz Ağaçkakan; “En İyi Alternatif Müzik Sanatçısı” dalında ise (yine) Ceyl’an Ertem ve Jehan Barbur isimleri; Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri’ndeki bağımsız müziğe destek olma niyetini gösteriyor. Keza “En İyi Video Klip” dalında Teneke Trampet ve Gaye Su Akyol ile birlikte, muhitimizin çocukları eskiz de aday.

Ve son olarak, 4 yıldır Açık Radyo’da yayına devam eden ve “bağımsız” müzisyenlerimizi tanıtma amacı ve seçkisiyle türünün tek örneği olan; mecmuamızın yayın yönetmeni ve yazarı, kabinimizin 15 yıllık DJ’i Tayfun Polat’ın “yerli”si de “En İyi Radyo Programı” dalında aday gösterilmiş durumda.

Oylama 1 Mayıs’a kadar devam ediyor. Oylama linkleri aşağıda. Bağımsız müziğe birkaç tık ayırın deriz:

https://www.facebook.com/radyoboun/app_128953167177144

Mobil link: https://link.thunderpenny.com/fcCuyGERİ