karga awdio

kargART ve canlıkarga'da bu hafta (04-08 Mart 2015)

Bolca konser ve film gösterimi

05 Mart Perşembe 21:30

Yasin Bozkurt “Zulala” Albümü Ön Tanıtım Konseri // kargART konser

Müzik hayatına vurmalı çalgılarla başlayıp, eğitimci perküsyonist olarak devam eden Yasin Bozkurt, 2 sene önce calışmalarına başladığı projesinin ilk yılında bestelerini tamamlamış, 2. yılında da canlı kayıtlara başlamış, 2014 Ağustos ayında çalışmalarını tamamlamıştır. Önümüzdeki günlerde basım ve dağıtımı gerçekleştirilecek olan albümde, Yasin Bozkurt 5 parçanın bestecisidir. Ayrıca albümün içerisinde solist ve perküsyonist olarak yer almıştır. 

Yasin Bozkurt (Vokal ve perküsyonlar), Dinçer Sivri (Gitar), Özgür Salıcı (Bas Gitar), Korhan Ogan (Davul), Duygu Çevik (Vokal), Kelly Brewer (Gitar), Barış Ertürk (Saksafon), Hakan Çimenot (Trombon), Barış Yazıcı (Trompet)
Ömer Birol (Keman), "Hogır" Uğur Göregen (Perküsyon)
 
Ücretsiz...
18 yaş sınırı vardır
 
 
06 Mart Cuma 22:30
Gözyaşı Çetesi // kargART canlıkarga
 
2000’lerin başından beri İstanbul’un yeraltı sahnelerinde varlığını sürdüren Gözyaşı Çetesi’nin müziğini tanımlamak için kıtalar arası bir yolculuk yapmamız gerekiyor. Afrika “tamtam”larından Berlin “techno”suna ve köklerinin sıkı sıkıya tutunduğu Anadolu “saykodelya”sına kadar birçok tadı bulmak mümkün bu müzikte. Her konserini ayrı bir hikâye, ayrı bir macera olarak gören çetenin geçen yıl verdikleri konserin enerjisini hâlâ unutmadık. Çok sık konser vermediklerinden, kaçırmamanızı hararetle tavsiye ederiz. 
 
 

07 Mart Cumartesi 22:30

1890 sunar: Son Feci Bisiklet // kargART canlıkarga

2011 yazında Arda Kemirgent ve Can Sürmen tarafından Ankara’da kurulan Son Feci Bisiklet, ilk altı şarkısını kaydedip Son Feci EP adıyla sürüme vermesiyle dikkatleri üzerine çekti. Şarkılara gösterilen ilgi üzerine Erkin Sağsen ve Efe Güner’i de yanlarına alarak müziklerini önce Ankara sonra İstanbul’da sahneye taşımaya başladılar. Be The Band ve Roxy Müzik Günleri’nde finale kalmayı başararak isimlerini daha geniş kitlelere duyurdular. Bir oyuncu değişikliğiyle bas gitara Ozan Özgül’ün gelmesiyle son kadrosuna ulaşan dörtlü, gelmekte olan Vesaire albümü öncesi geçen yılı single’lar yayınlayarak geçirdiler. Uzundur sahnemizde çalmamaları hasreti arttırdı tabii.
 
 

08 Mart Pazar 18:00
 
Sinema Karga: Libertarias  // kargART gösterim
 
Devrim, iç savaş, anarşizm ve kadınlar. 
 
İspanya iç savaşı sırasında bir geneleve sığınan rahibe Maria savaşın gerçek yüzü ile tanışacaktır. Ancak bu tanışma sırasında faşist bir ülkede kadın olmanın ve kadın özgürlüğünün gittiği yolu da görecektir. Sadece iç savaş sırasındaki hareketi değil aynı zamanda konumlarını sorgulayan ve tüm devrimin bir erkek eylemine dönüşmemesi için çabalayan kadınların hikayesine tanık olacaktır.
 
Carmen ve Amantes gibi filmlerin yönetmeni Vicente Aranda’nın bu yapımı devrim sırasında kadınların yaşadıklarını (her ne kadar bazı klişeler kullansa da) sulandırmadan, kadın militanların gözünden veriyor. 
 
Ücretsizdir.
18 yaş sınırı vardır
salon 50 kişi ile sınırlıdır
 
 
Mart 2015
 
 
 
 


GERİ