karga awdio

kargART ve canlıkarga'da bu hafta

sanatatak kargART'ta // No Land // Centrifuge // Etilen'den Joy Division

05 Şubat Perşembe 21:30

Sanatatak @KargadaBiŞeylerYapıyo 1:  TROPİDELİC by TZE KANEK

Tze Kanek müzik, fotoğraf ve videolarıyla yapacağı etkinlikte öncülüğünü yaptığı Tropidelik akımı setiyle anlatmanın yollarını deneyecek. Tropidelik akımının özgürleştirici etkisi üzerine de bir sunum gerçekleştirecek. 

Facebook: https://www.facebook.com/events/1536664386605360

06 Şubat Cuma 22:30

NO LAND // kargART canlıkarga konserleri

“Üzüme Bax” adlı şarkısıyla adından söz ettirmeye başlayan No Land, adına da yansıyacak şekilde, farklı coğrafyalara ait insanların yaşantılarının ortak ve farklı yönlerini hissettiren bir “çok ulusluluk” özelliğine sahip: Şarkılarıyla da, enstrümanlarıyla da, üyeleriyle de… No Land, yersiz yurtsuzluğun milyonlarca insan için bir kader haline geldiği coğrafyamızda, sanat cephesinden “ülkesiz” bir direnç yolu açmaya devam ediyor. 37'den fazla ülkede düzenlenen Sofar Sounds Global’ın 2014'ün en iyi 12 konser videosu sıralamasında 10. olan No Land, bizleri akustik bir performansa davet ediyor. 

 

07 Şubat Cumartesi 22:30
CENTRIFUGE // kargART canlıkarga konserleri
 
Trompette Can Ömer Uygan, gitar ve basta Çağlayan Yıldız, gitarda Cihan Mürtezaoğlu ve davullarda Şenol Küçükyıldırım’dan oluşan serbest doğaçlama grubu Centrifuge, mahir müzisyenleriyle sürprizli bir performansa davet ediyor dinleyicileri. 
 
 

8 Şubat Pazar 18:00

Etilen Sunar: JOY DIVISION // kargART gösterim

Etilen kargART salonunu işgale devam ediyor. Şubat ayında Grant Gee’nin 2007 yapımı Joy Dision belgeseli ile perdemizi aydınlatacaklar.

Yetmişli yılların sonunda Manchester’ın kurşuni havasından yükselen Joy Division’ın hikayesini tv görüntüleri, fotoğraflar, haber bültenleri ve  Genesisi P-Orridge, Pete Shelley ve Anton Corbjin gibi tanıkların anlatımları ile belgeleyen yapım görselliği ile de Joy Divison’ın yarattığı sese sadık kalmayı başarıyor.

Joy Division / Grant Gee / 2007 / 93’ / İngiltereŞubat 2015

 GERİ