karga awdio

Death Grips İle Atara Devam

Kafamız şişti diyenler, daha her şey yeni başlıyor...

Asabi müziklerden hoşlanan insanlardansanız ve adını henüz duymadıysanız Death Grips’i bir kenara not edin. Hatta hemen dinleyin, unutmayın.

2011 yılında çıkarttıkları ilk albümleri Exmilitary ile aklımı başımdan alan bu deneysel, hard-core, hip hop ekibinin özellikle “Takyon (Death Yon)” şarkısı bir çok arkadaşımın “kafamız şişti” isyanına yol açmıştır. İşin güzel yanı size kapat dedikleri sürece sesi daha da açasınız geliyor. İçinizden “başlarım arkadaşımın zevkine, sinüzit ağrısına, migrenine” diyerek tüm kızgınlığınızı keyifle yansıtabiliyorsunuz.

Provokasyona açık ve atarlı sahne performansları ile akıllara daha da çok kazınan Death Grips üç albüm sonrası çalışmalarını durdurduklarını bildirdiler. Daha “hay allah” diye hayıflanmaya yeni başlamışken bir de çıktılar 2015 yılında yeni bir albüm yayınlayacaklarını duyurdular. O da yetmedi bu yazıyı yazmama sebep olan enstrumantal albümleri Fashion Week'i  bir hafta önce  Soundcloud sitesi üzerinden yayına soktular.

Şarkı isimlerindeki akrostiş ile (Jenny Death When) yoldaki yeni albümleri The Powers That B’ye selam çakan ekip bu işinde de klasik ses dokusundan vazgeçmiyor. Tek fark MC Ride’ın (Stefan Burnett) vokallerinin olmaması.

Fashion Week bize çok yeni şeyler vermese de kırık zilli, dökük sesli, atarlı Death Grips’in halen buralarda olduğu gerçeği ile rahatlatıyor. Her kızdığınız haberde pencereye çıkıp herhangi bir Death Grips şarkısı çalsanız bir şeyler vaktinden önce düzelebilir.

Murat Mrt Seçkin - Ocak 2015GERİ