karga awdio

Çok Taze Yerli Kayıtlar - 6

Shazam Bilmez Bunları

1. Fatih Vural - “Muharebe Duası”

Bu kadar iyi söz yazıp bu kadar çok yönlü müzik yapacaksınız ama adınızı bu kadar az insan bilecek. Bunun sebebi herhalde Fatih Vural’ın böyle olmasını istemesi. Kendi kendine albümler yayınlıyor, sürekli, farklı türlerde müzikler yapıp paylaşıyor. Belli ki bu kendine yetiyor. Ama bilin istedik, memlekette saklı kalmış çok iyi müziklerden biridir kendisi. Bu şarkının ardından “Baba Figürü Bitti”yi ya da “Çok Rüzgarlıydı ve İğdeler Neredeyse Olmuştu”yu da dinleyin ama.

2. İrfan Ulusoy - “İşte O Vakit”

İrfan Ulusoy hakkında Ankaralı olması dışında “henüz” fazla bilgimiz yok. Daha önce Hantal adıyla müzik yapıyormuş. Eski Tas Eski Hamam adlı 7 parçalık albümü, memlekette pek çok müzisyenin çözmeye çalıştığı saykodelik arabesk folk problemi üzerine çözümlü sorular kitapçığı niteliğinde.

3. Ağaçkakan - “Nazdrovya”

M4NM ne yapsa takipteyiz ama Ağaçkakan’ın yeri ayrı. Geçen yıl yayınladığı Uyuyan Adam albümü yılın en iyi albümlerinden biriydi. Gerçi roadside.picnic ve M4N’in pek çok projesine katkılarıyla oldukça üretken müzisyen Burkay Yalnız. Çok çok iyi söz yazıyor bir kere. Ağaçkakan mahlasıyla bu yılı da boş geçmiyor. FERNWEH beş kısa şarkılık bir EP. Tadı damakta kalıyor.

4. Erkin Gören - “Koca Bir Zaten”

Artık Berlin’de ikamet eden Erkin’e memlekete dönmek yarıyor. Bir süredir buralardaydı. Geri döneli çok olmadı. Üstüne “Koca Bir Zaten” geldi. Çok yönlü, çok üretken bir sanatçı Erkin. Ve bu yetenekle ne yapsa yeridir.

5. Islandman - “Love Fields”

Islandman adıyla müzik üreten Tolga Böyük, iki yıl önce Islandman, geçen yıl da Following EP’lerini çıkartmıştı. Bir yıllık bir suskunluktan sonra da “Love Fields” geldi geçenlerde. Önceki saykodelik ambient çalışmalarından daha farklı bir yerde duruyor yeni parça. 

Tayfun Polat, 12.12.2014GERİ