karga awdio

canlıkarga ve kargART salonunda bu hafta

Hay Bin Kunduz // Nilipek. // Biz // sinemakarga

12 Aralık Cuma 22:00

HAY BİN KUNDUZ + NİLİPEK.  // canlıkarga

Hay Bin Kunduz
Eskişehirli akustik ikili Hay Bin Kunduz, Yiğit Seferoğlu ve Kıvanç Kürkçü’den oluşuyor. Müziklerini singers / songwriters olarak tanımlayabiliriz. Çünkü ikisi de yazıyor, ikisi de çalıyor ve ikisi de söylüyor. Sakince anlatıyorlar hikâyelerini. Ama sakınmadan diyeceklerini. 
 

 
Nilipek.
Gayet alçak gönüllü bir biçimde mıymıy pop olarak tanımlamış Nilpek. müziğini. İpek gibi sesi ve yalın müziğinin mıymıy olduğunu düşünmeyin. Heybesinde çok güzel hikâyeler olan ve onları usul usul anlatırken etrafına her geçen gün daha fazla insan toplayan yeni bir kadın ozan. Sahnemize ikinci kez konuk oluyor. Kaçırmayın. 
 
 

13 Aralık Cumartesi 22:30
 
BİZ // canlıkarga
 
“Değerli müzik eleştirmenleri ve namlı dergiler söylediler: Bu topraklarda 2012’nin en iyi albümlerinden birini üretti bu gençler. Akla kazınmayı seven sözler, tutkulu-bıçkın melodiler, uçuşan organlar ve patlayan üflemeliler. Unutmayın ki her bir konser gelecek albümü müjdeler ama en önemlisi: 1+1 her daim 2’den büyük eder.” 
 
 

14 Aralık Pazar 18:00

1890 Sunar: Michael // sinemakarga

Michael sıradan bir insandır. Her gün işine gidip çalışan, günlük alışverişini sakince yapan bir tanıdık, belki komşu ya da her sabah durakta gördüğünüz kendi halinde bekleyen adam. Ne zaman Michael’ın evine giderseniz o zaman onun bambaşka hayatının da kapılarını aralamış olursunuz. Derli toplu evindeki ses geçirmez odada sakladığı Wolfgang isimli 10 yaşındaki erkek çocuğu Michael’in herkesten gizlediği küçük sırrı.

Haneke gibi önemli yönetmenler ile çalışmış Markus Schleinzer’in bu ilk uzun metrajı istismar ve pedofili içerikli filmlere farklı bir bakış açısı getiriyor. Dramatize edip sömürmeden, kamerayı sadece olaylara şahit olan bir göz olarak kullanıyor. Belki de bu hali ile bazı izleyicileri oldukça rahatsız ediyor. 
 
Michael / Markus Schleinzer/ 96 dk. / 2011 / Avusturya
Etkinlik ücretsizdir.  18 yaş sınırı vardır.
 

10.12.2014GERİ