karga awdio

canlıkarga'da bu haftasonu...

Yüzyüzeyken Konuşuruz // Help! The Captain Threw Up // Sapan

28.11.Cuma 22:30
 
YÜZYÜZEYKEN KONUŞURUZ
 
Fazla söze hacet yok, kardeş ziyareti gibi konser. Hmm, yeni albüm Otoban Sıcağı da var tabii. Yeni şarkılar, kediler kediler kediler, ellilik banknotlar, tarlalar... Mutlak uyarı, bilet kalmıyor genelde, eli çabuk tutmak gerek. 
 
 

29.11.Cumartesi 22:00

HELP! THE CAPTAIN THREW UP + SAPAN

Help! The Captain Threw Up

2010’da kuruldular, bir yıl sonra Roxy Müzik Günleri’nde 2.’lik ödülü geldi. İstim üzerinde gittiler bir süre. Sonra isimlerini unutturdular, çünkü çok uzun zamandır sesleri solukları çıkmıyordu. Sonra yeni kayıtların geldiğini duyduk. Sonra konser verelim dediler. Sonra olmadı. Sonrası şimdi. Help! The Captain Threw Up, nihayet sahnemizde. Belli mi olur, belki albüm de yetişir. Yetişmese de, HTCTU, 5 kişilik türler arası sözsüz müzikleriyle uzun bir aradan sonra konser veriyorsa gitmek gerekir. 
 
 
Sapan
 
Gayet başarılı iki EP’nin ardından gelen albümleri Anlık İzler’i bu yıl kendi siteleri üzerinden sürüme veren Sapan, ödüller ve önemli sahnelerde gerçekleştirdikleri performanslarla sürekli kendini geliştiren bir grup. Anlık İzler’in yılın en iyi albümlerinden biri olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Bireyin hayatında yaşadığı birbirinden bağımsız tecrübe ve duyguların birleştiği anların bir iz düşümünü dinleyiciye Türkçe ve Fransızca parçalarla sunan Sapan’ın shoegaze, indie sularında gezinen sakin müziğini dinlemeye bir kez daha bekleriz. 
 

Ayrıntılı bilgi için http://www.karga.com.tr

27.11.2014

 
 
 
 


GERİ