karga awdio

Canlıkarga'da Bu Hafta

Hafta sonu salonda neler oluyor...

21.11.2014 - 22:30
PEYGAMBER VİTESİ
 
Daha ilk kayıtları İzlenmemiş Filmler İçin Şarkılar döneminden beri sıkı takipçisi olduğumuz Peygamber Vitesi, geçen yılın en iyileri arasında saydığımız kendi isimlerini taşıyan ve Müzik Hayvanı’ndan yayınlanan albümleriyle müzikal olarak çıtayı fazlasıyla yükseltmişti. 
 
Aslında Kutay Soyocak’ın müzik üretme biçimi diyebileceğimiz topluluk, bir sonraki üretim için beklentilerin bir hayli çok olmasıyla kendi içinde yepyeni yollara girdi ve Kutay’ın kadroyu tamamen değiştirmesiyle şimdi çıtayı daha yükseğe koymuş durumda. Ulu, memlekette şu aralar dinleyebileceğiniz en iyi albüm olabilir. Ve ilk kez canlı olarak dinleyeceksiniz. 
 
Koşarak gidilmesi gereken bir konser. 
 
 

22.11.2014 22:30
CAN KAZAZ + NEJAT DİMİLİ
 
Can Kazaz (İlk Konser)
 
Fizik öğrenimini bırakarak Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’ne giren ve bölümü yüksek onur derecesiyle bitiren Can Kazaz’ı usul usul kaydedip paylaşıma sunduğu albümlerinden çok MC Recep adıyla geçen yıl boyunca gerçekleştirdiği çalışmalardan tanıyor olabilirsiniz. Bir Albüm ve bu yıl çıkarttığı Yollar ve Su albümlerinin yanı sıra 1 Aralık’ta çıkacak Kesme Bardak EP’sinden şarkılarını “ilk kez” sahne performansına taşıyacak olan Can Kazaz’ı bilen çok iyi biliyor. Bilmeyenler için de bu çok iyi bir fırsat. 
 
 
 
Nejat Dimili
 
Bir yandan konservatuvar eğitimi sürerken singer-songwriter geleneğinden şarkılarılarını paylaşmaya başlayalı çok olmadı Nejat Dimili. Şarkıları ve yalın ifade tarzıyla dikkatleri çekerek sahnemize konuk olması da uzun sürmedi ve geçen sezon Canlıkarga’da çok iyi bir performans ile belleklerimizde yer etti. Şimdi Nejat Dimili’yi yeni şarkılarıyla birlikte tekrar dinleyeceğiz. Temiz gitarlar, süpürge baget, kontrbas, hüzün... 
 
 
 
 


GERİ