karga awdio

kargART'ta bu hafta

Performans, film gösterimi, atölye ...

11.11.0214 Salı 21:00

1890 sunar: Sinemakarga "Ôdishon" // kargART gösterim

"hayatta hiç bir sey kolay değildir."
 
Shigeharu yedi yıl önce dul kalmış, 17 yaşındaki oğlu ile beraber yaşayan, depresyonda, orta yaşlarda bir adamdır. Hem oğlu hem de arkadaşlarının baskısı ile yeni bir ilişkiye girmesi için zorlanmaktadır. Yakın arkadaşı, film yapımcısı Yasuhisa uygun birisini bulmak için birçok kadının katıldığı bir seçme düzenler. Burada Asami’yi bulan adamımız doğru tercihi için sevinmektedir ama Asami bambaşka bir hayatın peşindedir.
 
Takashi Miike’nin en derli toplu filmlerinden biri olan Ôdishon hem yalnız orta yaş erkeğinin rutin dünyasına odaklanırken bir yandan da kültürlerindeki kadın ve kadını küçük gören erkek bakış açısını da sorgulamakta. Gittikçe huzursuzlaşan, karanlığa bürünen bu yeni eş adayı Shigeharu’nun seçtiği bir aday değil tek başına bir kadın olarak var olmayı tercih edecektir.
 
Ôdishon / Takashi Miike / 115’ / 1999 / Japonya
 
Gösterim ücretsizdir.
Salon 50 kişiliktir.
18 yaş sınırı vardır.
Gösterim sırasında ara verilmez.
 
 

 

12.11.2014 Çarşamba 19:00

Kamusal Sanat Atölyesi // kargART atölye

2012 yılından bu yana farklı mekanlarda gerçekleşen Kamusal Sanat Atölyesi’nin yeni dönemi kargART’ta başlıyor.

7 haftalık teorik ve 3 haftalık uygulama projesinden oluşan atölye programı, kamusal sanatın bileşenlerinden oluşan bir çok farklı başlığı içeriyor. Kamusallığın ve kamusalalanın bugünkü tanımları üzerinden; mekan-iktidar, iktidar-sanatçı, sanatçı-sanat nesnesi ve sanat nesnesi-izleyici ilişkisi güncel örnekler üzerinden okunuyor. Sokak sanatı, katılımcı sanat, estetik politik eylem ve yeni tip kamusal sanatın söylem ve pratikleri tartışmaya açılıyor. Herkesin katılına açık olan Kamusal Sanat Atölyesi, birlikte düşünmek ve  bugünü sanat üretimleri üzerinden tekrar okumak için yeni bir üretim alanı. 
 
1. Hafta / Tanışma & Atölye Hakkında Bilgilendirme
2. Hafta / Kamusal Alan
3. Hafta / Kent Mekan
4. Hafta / Sokak Sanatı
5. Hafta / Katılımcı Sanat
6. Hafta / Yeni Tip Kamusal Sanat
7. Hafta / Estetik-Politik Eylem
8. Hafta / Proje Uygulama
9. Hafta / Proje Uygulama
10. Hafta / Proje Uygulama
 
Etkinlik ücretsizdir. 
18 yaş sınırı vardır.
Ön kayıt vs. gerek yoktur. 
Ayrıntılı bilgi için  kamusalsanatatolyesi@gmail.com
 
 

13.11.2014 Perşembe

[BADpoetry] // kargART Performans

[BADpoetry], şiir ve müzik birlikteliğini esas alan bir webzine ve performans grubudur.
Projenin iki ana unsurundan biri, müzikler; her türlü mikrotonal aczine rağmen batı müziği enstrümanı olarak elektrik gitar ve başta darbuka, bendir olmak üzere bütün akrabaları ile ‘doğu’nun vurmalı çalgılarının eşgüdümünden meydana gelir. Tekrardan oluşan trans atmosferiyle; doğu mistisizminde zikir tabiriyle vücud bulmuş bir müzikal anlayışı benimser. Şiirler, yeraltından vahiylerdir. Şairleri tarafından slam ağırlıklı, absurd ve ironik girdilerle performe edilir. Bir çeşit spoken word deneyimidir.  
 
[BADpoetry] öfkenin yontulmamış halidir.
insan çelme takar, düşer ve gösterir. olup biten, tekrarla olup biten, doğasına aykırı yaşam formunu kabullenemez. dizi kanar, güler ve gösterir. bilincini gösteriyle hipnoz eder. bilinçaltında, öncül benliğiyle çatışması başlar.  kavga eder, sevişir ve gösterir.
 
Gökben Derviş, Müslüm Çizmeci; söz, ses
Mert Kamiller; gitar, loop station, taurus, porchboard
Demir Asaad; vurmalı çalgılar, keman, trompet
 
 
 
Sorularınız ve bilgi için: info@kargart.net
 
09.11.2014
 
 


GERİ