karga awdio

Canlıkarga'da Bu Hafta

Üç gün arka arkaya canlıkarga..

canlıkarga bu hafta kargART salonunu deyim yerindeyse istila ediyor. Üç gün arka arkaya bambaşka dünyaların sesleri salonda yankılanacak.

24.Ekim.Cuma - 22:30

Genç Osman

Rock müziğimizin en önemli erkek vokallerinden biri olan Genç Osman, kendine özgü ve bol melankoli içeren hikayelerini anlatmak üzere bir kez daha sahnemize konuk oluyor. 

gencosman.org

25.Ekim.Cumartesi - 22:00

Fabrika Records Gecesi: She Past Away + Selofan (GR)

She Past Away

Mahalleden arkadaşlarımız olmaları onları sürekli gördüğümüz anlamına gelmiyor. Çünkü dünyayı gezerek her yıl yurt dışında onlarca konser veriyorlar. Belirdi Gece ile dünya çapında bir ilgi gören ve yeni yılla birlikte üçüncü albümünü yayınlayacak SPA'nın memlekette sahne bulduğu pek söylenemez. Karga hariç. Simsiyah bir geceye daha hazır olun. 
 
Selofan
 
Yunan yeraltı kültürünün new-wave, punk ve minimal elektronik olarak aksedişi Selofan; analog synth'lerin ve davul makinelerinin hayat verdiği altyapıların, yoğun duygusal vokal melodileri ile harmanlanması, siyah-beyaz bir bilim-kurgu filminde geçen efkarlı sahneler getiriyor gözler önüne. 2013 yılında yayınlanan Verboten albümü Fabrika Records için bile soğuk ve karanlık sıfatını hak ediyor. Atinalı konuklarımız albüm tanıtım turnesinin İstanbul ayağında etkileyici sahne performansı ile kanımızı donduracak.
 
Ayrıca gecede She Past Away, Selofan ve diğer Fabrika Records ekiplerinin cd, plak, t-shirt vs ürünlerine de ulaşabilirsiniz.
 
 

26.Ekim.Pazar - 20:00

Kod Müzik Sunar: Japon Yeni Müzik Festivali 

Japon Yeni Müzik Festivali; Ruins’in kurucusu, beyni Tatsuya Yoshida ile Acid Mothers Temple’dan Makoto Kawabata ve Atsushi Tsuyama’nın oluşturduğu üçlünün farklı oluşumlarının performanslarının sergisi. Toplam 8 farklı grup ya da proje Kod Müzik ve kargART’ın birlikte düzenlediği gecede yer alacak. Uzun zamandır süren bu projenin bu yılki kadrosunda şunlar var: Ruins Alone, Acid Mothers Temple SWR, Akaten, Zoffy, Zubi Zuva X, Psyche Bugyo, Atsushi Tsuyama Solo, Makoto Kawabata Solo 
 
Tüm gruplar hemen hemen tüm müzik türlerini (psychedelic rock, prog, caz, klasik müzikten çağdaş bestelere, deneysel müziklere, dünya müziklerine uzanan bir yelpaze) karıştırıp yapı bozuma uğratıyor. Zappa’nın “mizah müziğin bir parçası olmalı” düsturunun etkisinde kalan müziklerin kategorize edilmesi çok zor. Her bir müzisyenin derin müzik bilgisini, erişilmesi zor alet çalma hakimiyetini, zengin müzikal tecrübesini getirip masaya koyduğu Japon Yeni Müzik Festivali aynı zamanda Karga Bar’ın 18. yaşgünü kutlamalarına eklemlenerek şenliği doruğa çıkartır nitelikte.
 
Çılgın Japonların çıkartmasına hazır mısınız?
 

 
 
 
 
 
 

 

 GERİ