karga awdio

Şuur Dediğin Bakkalda Satılır Mı? No: 45

Şuursuzluk diz boyu...

Agresif yönetimlerin sıkıştıkları anda kullandığı imdat freni, gittikçe tembelleşen bir bilinç ile yaşamayı tercih eden ve kendisini bağlayan dünyevi problemler dışında diğer her şeye kulağını kapatan bir toplumun kısa süreli doping aracı: Nefret. 

Uzmanları "Nefret"i o kadar güzel geliştirmiştir ki etkileri kısa sürede kendini gösterir ve bir o kadar hızlı da unutturur kendini. Sizi hemen iyileştiren ama yıllar içinde tüm sisteminizi çökertmekten de geri durmayan antibiyotik hapları gibidir.

Her şey bir anda olur, çok hızlı yaşanır ve sorgulanmamak üzere raflarda yerini alır. Unutulur...

“Kafası taşla ezilerek öldürülen gencin suçu neydi? Bunu yapanların eline IŞİD su dökemez. IŞİD öldürüyor ama işkence dahi yapmıyor” AKP Ankara Milletvekili Emrullah İşler'in attığı bir tweet (Cumhuriyet 8.10.2014)

“IŞİD bir küresel tuzaktır. Tuzağın amacı; çözümü ve büyük devlet projesini sekteye uğratmak, Hükümeti de etkisizleştirmektir. IŞİD küresel bir tuzaktır, HDP malesef bu tuzağa düştü...PKK-HDP-Paralel Yapı şu anda aynı merkeze hizmet ediyor” AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar (Beyaz TV Son Söz Programı - Diken 8.10.2014)

Bank Asya'da hesap oyunu ---- Tay fiyatları arabalarla yarışıyor --- Ukraynalı kızın inanılmaz itirafları --- Kobani Her An Düşebilir --- IŞİD şimdilik Kobani'den Çekildi --- Kobani'den Dumanlar Yükseliyor --- 

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde bulunan 2 cesedin Suudi Arabistan ve Suriye kimliği olduğu tespit edildi. (Gazete Vatan dış güçleri tespit ediyor 9.10.2014)

“Kanun ve kural tanımayan IŞİD yerine, kanunlara bağlı Türk polisi sizin için daha kolay lokma...Sizin gibi barbarların dilinden ancak İŞİD barbarları anlar. Ee ne demişler, dinsizin hakkından imansız gelir. Kobani için Beyoğlu ve Taksim’e eyleme gidip evlere dükkanlara saldıracağınıza neden Kobani’ye gitmiyorsunuz?” AKP İstanbul milletvekili İsmail Safi'nin tweet'lerinden (Yeni Akit 8.10.2014)

“Dinimizde kurban kesmek var. Ayrıca hocalarımız çocukların önünde kurban kesilmesinden yana. Ben de bunu savunuyorum; çocuklarla birlikte kesilmeli!...Özellikle erkek çocuklar bunu geleceğe aktarmalı..." Seda Sayan (Hürriyet 9.10.2014)

"Türkiye dışında gerçekleşen bu meseleyi Türkiye’ye taşımak yanlıştır. Şiddet bir çözüm yöntemi değildir,  şiddet misliyle karşılık bulacaktır. Derhal bu akıl dışı tutuma son verilmelidir.” İçişleri bakanı Efkan Ala (Hürriyet 8.10.2014)

 “Kobani’dekiler bizim kardeşimizdir. Biz Kürt, Türk Arap diye bakmıyoruz. Ancak eğer Kobani’ye müdahale edilecekse, biz de diyoruz ki, Suriye’nin tamamına müdahale edilsin” Başbakan Ahmet Davutoğlu (Gazete Vatan 06.10.2014)

"Bu ortamda 5,7'lik cari açık iyi bir rakam" Başbakan Yardımcısı Ali Babacan (Yeni Akit 9.10.2014)

"...İç ve dış politikamızı şekillendirmeye yönelik bu tür provokasyonlarla, yakın tarih de dahil olmak üzere defalarca karşılaşmış olan ülkemiz, dün olduğu gibi bugün de, bu tür algı operasyonlarını ve saldırıları bertaraf etmeyi başaracaktır.Terör yüzünden birçok bedeller ödemiş bir ülke olan Türkiye, yeryüzündeki tüm terör örgütlerinin karşısındadır." Cumhurun Başkanı R.T. Erdoğan (Gazete Vatan 9.10.2014)

Not: Şuur serisinde metinler kaynaktan birebir alınmaktadır, imla hataları orjinal yazıdan kaynaklanmaktadır.  

 

 GERİ