karga awdio

Çok Taze Yerli Kayıtlar - 3

Shazam Bilmez Bunları

1. The Away Days - "Sleep Well"

The Away Days'in adını duymadığınıza inanmıyoruz. Bağımsız grupları tanıtma şiarımızdan çok, çok taze yerli kayıtlar kontenjanına giriyor The Away Days. Yurt içi ve yurt dışında çok önemli sahnelerde yer alma başarı göstediler çünkü. Birkaç gün önce önümüzdeki günlerde çıkacak yeni EP'lerinden bir single daha yayınladılar. Dünya prömiyeri NOISEY tarafından yapılan kayıt, hâlâ download'a açık bu arada.

2. Armonycoma & Grej - "Çengelli İğne

Eskişehir'de doğup Marmara bölgesine yayılan, şu sıralar çoğu üyesinin ikametgâhını İstanbul'a aldırdığı hip-hop kolektifi M4NM'in (Brian Eno'nun manifestosundan çıkışla, Music for Non-Musicians), bünyesinden çıkan her sese kulak vermek boynumuzun borcu. Daha hibrid ve füzyona açık bir hip-hop vaat ediyorlar çünkü. Kolektifin iki üyesinin birlikte kotardıkları son iş olan "Çengelli İğne" de bizi yine haklı çıkarttı.

3. Love, Hippies & Gangsters - "This is What We Want"

4-5 sene önce büyük bir beklentiyle bakıyorduk Post Dial'ın her yeni çalışmasına. Indie ve elektronica'yı bu topraklarda bu denli iyi buluşturan ilk gruplardı çünkü. İkilinin yarısı Yiğit Bülbül'ün Londra'ya yerleşmesiyle Post Dial heyecanı sönümlendi. Arada bir birlikte takılmaya devam etseler de, Yiğit Bülbül, bir süredir Love, Hippies & Gangsters ismiyle müzik üretiyor. 4 ay kadar önce 2 parçalık bir EP yayınladıktan sonra, şimdi yeni şarkısıyla huzurlarımızda. 

4. İlker Filiz - "En Güzel Siz"

Son yıllarda memleketten çıkmış en heyecan verici müzikti Rehber'in yaptığı. Lakin, ağzımıza bir parça bal çalıp dağıldılar. Grubun bas gitaristi İlker Filiz, uzundur yoğun bir üretim içerisinde. Genellikle sevdiği şairlerin şiirlerini tek gitarıyla besteliyor. Arada kendi de yazıyor. Çünkü İlker aslında sürekli şiir yazıyor. Her neyse, Caner Ocak'ın şiiriyle geldi bu sefer de. Aynı zamanda bu seferki listemizin en taze kaydı "En Güzel Siz". 

5. İki Direk Arası Temaşa - "Neysen Neyzen"

Cem Emre Memiş ve Tevfik Reşidi'nin birlikte takılmalarına pozitif enerjimiz Taylan Turan'ın katılımıyla kadrosunu tamamlayan ve ilk konserini geçtiğimiz Nisan ayında veren İki Direk Arası Temaşa, ardı ardına kayıtlar yayınlamayı sürdürüyor. "Neysen Neyzen" ise yayınlanan son kayıt. 

Tayfun PolatGERİ