karga awdio

Çok Taze Yerli Kayıtlar - 2

Shazam Bilmez Bunları

1. Hayvanlar Alemi - “Hadron Collider Twist”

15 yılı geride bırakan Hayvanlar Alemi, memlekette ilgilisinin çok iyi bildiği ama daha çok yurt dışında tanınan kendilerine özgü saykodeliyalarıyla, uzundur beklenen yeni albümleri Twisted Souvenirs’i Alman plak firması Unrock’tan yayınladı. Önümüzdeki günlerde Shalgam Records tarafından ülkemizde de yayınlanacak albümden bir tadımlık da geçen hafta dijital âleme düştü.

2. Nejat Dimili - “Yok mu Kimse”

Bir süredir kaydededurduğu materyali henüz bir yıldır sahnelere taşımaya başlayan ve sahnede izlemenizi özellikle tavsiye edeceğimiz genç bir ozan Nejat Dimili. “Yok mu Kimse” birkaç gün önce yayınladığı son çalışması.

3. Kaç Canım Kalmış - “Buz Gibisin”

Birkaç yıldır önce ortaya çıkıp ülke geneline yayılmaya başlayan Kaç Canım kalmış, Yiğitcan Önal’ın solo projesi aslında. Tabii ki değişen isimlerle birlike kaydediliyor şarkılar. “Buz Gibisin” çok taze bir kayıt.

4. Emre Temiz - “Böyle Şeyler Filmlerde Olur”

Emre Temiz de son yıllarda sayıları artmakta olan singer-songwriter’larımızdan. Geçen ay iki şarkılık ikinci EP’si Böyle Şeyler Filmlerde Olur’u yayınladı. Bu da EP’ye adını veren şarkı.

5. Danslı Parti - “Pitanna”

Farklı projelerden aşina olduğumuz isimleri barındırsa da, Danslı Parti çok çok yeni bir proje. Henüz 3 kayıt yayınladılar. Lakin fena halde de iştah kabartmış durumdalar. Kulağımız onlarda olacak.GERİ