karga awdio

Çok Taze Yerli Kayıtlar - 1

Shazam bilmez bunları

Karga’dan yeni hizmet. Hepsi yepyeni, hepsi tam bağımsız yeni kayıtlardan seçmeler sunacağız bundan böyle. Sizleri “Bu çalan ne?” diye sorma zahmetinden kurtarmak ve bağımsız grupları tanıtmak için.

Birinci listemiz şöyle:

1. ABDU – “Missing You”

ABDU hakkında İzmirli olduğu dışında pek bilgimiz yok. Sene başında “Yağmur”, “Sickest Love” gibi kayıtlarıyla ağımıza takılmıştı. “Missing You” yayınladığı son kayıt.

2. Fineaway – “Through The Sun”

Eskişehir’den çıkan son yeni ses Fineaway. On Your Horizon’dan da tanıdığımız Tuğrul Gültepe, Hay Bin Kunduz’dan Yiğit Seferoğlu ve Jan Kortanidze’nin deneysel rock çizgisinde sürecek yeni projesi, harıl harıl kayıt yapmakta. İlk kayıtları “A Slefless Star” ile tüm dikkatleri üzerlerine çektiler. “Through The Sun” son kayıt. Albüm de yakındır.

3. Cihan Yılmaz – “Nimbus”

Cihan Yılmaz gizli kalmış yeteneklerimizden. Yıllardır ertelediği solo projesini iki hafta önce Nimbus adlı 4 parçalık bir E.P. olarak sundu dinleyicilere. Ambient, trip-hop, down-tempo gibi janrlar arasında gezerken buralara özgü pek çok ezgiyi duymak da mümkün müziğinde.

4. Beyaz Hayvanlar – “Sihirli Lamba ve Öğütleri”

Plaj grubundan da tanıdığımız Hasan İnceler’in solo projesi Beyaz Hayvanlar, bayağı süredir usul usul ev kayıtları yapmakta aslında. 3 ay önce Atasözleri ve Deyimler isimli 3 şarkılık bir E.P. yayınladı souncloud üzerinden. Bunun bir tanışma olacağını düşündüğümüzden, 2012 yılından bir çalışmasını seçtik bu seferlik listeye, “Sihirli Lamba ve Öğütleri”. Sözlere özel dikkat.

5. WILDEAST – “Refuge”

Londra’ya göçeliberi mecmuamızın katkılarından mahrum kaldığı Uran Apak’ı Nu Park’tan bilirsiniz diye umuyoruz. Çünkü bilmelisiniz. Uran’ın Londralı arkadaşlarıyla oluşturduğu yeni grubu WILDEAST de Temmuz ayında 10 şarkılık Refuge albümünü yayınladı bandcamp üzerinden. Albümdeki tüm kompozisyonlar ve vokal Uran’a ait. Bu da albüme adını veren şarkı.

Tayfun PolatGERİ