karga awdio
3

ELİ + SELEN GÜLÜN @XJAZZ Istanbul

14 NİSAN 2016 PERŞEMBE 22:00

20.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

Selen Gülün & Eli, 14 Nisan Perşembe günü XJAZZ Festival İstanbul kapsamında kargART'ta!

Selen Gülün

Besteci, piyanist, vokalist ve eğitimci Selen Gülün müzik yaşamına yedi yaşında İstanbul Belediye Konservatuarında yarı zamanlı piyano öğrencisi olarak başladı. 1992 senesinde İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdikten sonra aynı yıl Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarına girerek Piyano ve Bestecilik çalışmalarına başladı. 1996’da aldığı burs ile Berklee Müzik Okulunda Caz Kompozisyon bölümünde okumak üzere Boston-ABD’ye gitti. 1998’de özel başarı derecesi ve ödülü ile mezun oldu. Mezuniyetinin ardından İstanbul’a döndü ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. İTÜ MIAM’da çağdaş müzik besteciliği yüksek lisans eğitimini 2003’te tamamladı. Bestecilik yanında sahne performanslarını kurmuş olduğu çeşitli caz ve modern müzik grupları ile yurt içinde ve dışında sürdürmektedir.

Selen Gülün – Vokal, Elektrik Piyano
Orhan Deniz – Bas
Ediz Hafızoğlu – Davul
---
Eli

Dünyadaki herkes kucaklanamaz ya malum, Eli müzikleriyle herkesi kucaklamayı sevmiştir. Eli yalnız kalmaktan korkan lakin yalnızlığı bilinçli olarak benimseyen müzikleri ile dokunur dinleyenlerine. 

Eli farklı kültür ve farklı renklerden beslenir; caz, klasik ve folk müzik eğitimi almış müzisyenlerin doğu ve batı müziğini harmanlamasıyla hayat bulur. Eli müzikleri Elçin Medghalchi tarafından bestelenmektedir. 2014 senesinde bir araya gelen grup müzik çalışmalarına İstanbul’da devam etmektedir. 

*Besteci Elchin Medghalchi hakkında:
Eli 1990 yılında İstanbul’da doğmuş, Tebriz’de büyümüştür. İran asıllı Azeri Türküdür. Azerbaycan, İran, Türkiye kültüründe yoğrulmuştur, halen Türkiye’de yaşamaktadır; dolayısıyla nereli olduğunu beyan edemez; müziği ise dünya içindir. Müziğini dünya müziği ve doğu valsleri olarak tanımlamaktadır. 9 yaşından itibaren etnik, klasik ve caz eğitimi almıştır. Akordiyon, garmon, piyano ve klarnet çalmaktadır. Yousef Abdolazim Zadeh, Mamed Jafarov, Baki Duyarlar gibi ustalardan ders almıştır.

Besteci: Elçin (Eli) MEDGHALCHİ, Düzenlemeler: Ayca Daştan & Enver Muhamedi, Akordeon: Elçin MEDGHALCHİ, Piano: Ayca DAŞTAN, Bas Gitar: Enver MUHAMEDİ, Violoncello: Burçak DEMİR, Kajon: Hooman HOSEİNİ, Davul: Burak CİHANGİRLİ
---

XJAZZ Festival is organized by Kabak & Lin Records with the support ofGoethe-Institut İstanbul

20 TL.
Rezervasyon veya ön satış yoktur.
Salonda ayakta izleme düzeni vardır.
Biletler 20:00'dan itibaren kargART girişinden temin edilebilir.
Nakit satiş yapılmaktadır.