karga awdio
2

Dünyada Bir Köşe Festivali: Saba Barada (Suriye) Konser // kargART Festival

FESTİVAL

26 EKİM 2015 PAZARTESİ 21:00

25.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

2014 yılında ülkelerinden kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli müzisyenler tarafından kurulan Saba Barada, şu ana kadar Gaziantep ve Antakya’da çaldı. 

Grup Arap şarkıları ve kendi bestelerinin yanı sıra üyelerinin ait olduğu Suriye’deki farklı müzikal geleneklerden esinlenen bir repertuvar sunuyor. Bestelerinde keder içinde filizlenen umut ve ölümü yenmeye çalışan yaşam temaları belirgin olarak var. 
Hem Türkiyeli, hem Suriyeli hem de uluslararası bir kitleye hitap etme amacındaki grup üretim, eğlence ve hayat dolu bir Suriye’yi bizlere hatırlatıyor. 

Wassim Mukdad –Ud
Alharith Alsaleh Alabid –Ud ve Vokal
Maher Kat –Perküsyon

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Saba Barada (Suriye)
The group was formed in 2014 by Syrian musicians fled their country and took shelter in Turkey, “Saba Barada” performed in both Gaziantep and Antakya.
The group plays both Arabic songs and pure music of their compositions as well as from their tradition as they come from various heritage backgrounds of Syria. Their compositions talk about the hope emerging from the sorrow, the life trying to defeat the death.
They focus on performing for all audience Syrians Turks and international to show that Syrians are like everybody else looking for production, fun and life.

Wassim Mukdad –Oud
Alharith Alsaleh Alabid –Oud and Vocal
Maher Kat –Percussion

25 TL. 
Biletleri 19:00'dan itibaren kargART girişinden temin edebilirsiniz.