karga awdio
2

Blade Bones - Kürek Kemiği/ Zinnure Türe - Lidia Cangiano // kargART performans

14 EKİM 2015 ÇARŞAMBA 20:30

25.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

Kürek Kemiği, erotizm, beden ve mekanla ilgili bir performans. Erotizmin tanımını yeniden düşünen Türe ve Cangiano, günümüz mekanlarının yatay ve dikey düzlemlerde genişlerken aynı anda anlamsal olarak küçülmesi ve bu mekanlarda salınan bedenler üzerine performatif bir araştırma yapıyor.
 
Konsept ve Performans: Zinnure Türe - Lidia Cangiano
Işık Tasarımı: Utku Kara
Asistan: Murat Gün
Anlatıcı sesi: Salih Usta
Anlatıcı Metni: Abidin Dino – Yeditepe Öyküleri
Metinler : Altay Yaratılış Destanı, Mahmut Derviş - Bu dünyada...
Müzik : Michalis Stavrakakis - Se perivoli monachos , Le Trio Joubran - Masar
 
Lidia Cangiano Berlin’de yaşayan yönetmen ve aktördür. Çalışmaları, fiziksel tiyatro ve dans geçmişinin etkisiyle hareketin, mekanın ve nesnelerin şiirselliği üzerine yoğunlaşıyor. Tiyatro pedagogu olarak Almanya, İspanya, İtalya, Türkiye ve İngiltere’de gençler ve çocuklarla, özellikle de göçmen ve Roman çocuklarıyla çeşitli çalışmalar yürütmeye devam ediyor.
 
Zinnure Türe, Ballhouse Naunynstrasse –“Almancı” Festivali ve Expedition Metropolis, Berlin'de staj yaptı, Internationale Theaterwerkstatt, Festival Premieres - Festival Theatreformen, Aradafestival’de sahne aldı. 2014 yılında Internationale Theaterwerkstatt'ta EXIT adlı proje için video enstalasyonu tasarladı. Son olarak Ermenistan - Türkiye ortak yapımı Voices, Bodies and Minds Unbound projesinde Suriyeli sanatçılarla beraber oyuncu olarak yer almasının yanı sıra Lincoln Üniversitesi yürütücülüğünde Türkiye-İngiltere-Yunanistan ortak yapımı Containers projesinde yönetmen olarak yer aldı.
 
Biletler https://www.kweekweek.com/koseyeldegirmeni adresinden ya da etkinlik günü 19:00'dan itibaren kargART girişinden temin edebilirsiniz.
18 yaş sınırı vardır.
 
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
 
Blade Bones is a performance about eroticism, body, and space. Zinnure Türe and Lidia Cangiano, two artists who want to rebuild the definition of eroticism, presents a point of view for today’s spaces which enlarge both vertically and horizontally while shrinking in terms of meaning at the same time, and the states of the bodies swinging in those spaces.
 
Teşekkürler / Special Thanks to Nawel Benziane, Anna Kanellopoulou, Hilal Polat, Mehdi Farajpour - Paris Summer Academy2015, Kostis Kallivretakis, Derya Günaydın, Madeleine Marquardt, Mahmut Fikirsindi, Buffo
 
Concept and Performance: Zinnure Türe - Lidia Cangiano
Light Design: Utku Kara
Assistant: Murat Gün
Narrative Voice: Salih Usta
Text of Narration :Abidin Dino – Yeditepe Stories
Texts: Altai Creation myt, Mahmout Derwish – On this eart...
Music: Michalis Stavrakakis - Se perivoli monachos , Le Trio Joubran - Masar
 
Lidia Cangiano is a theater director and actor based in Berlin, Germany. With a background in physical theater and dance, she focuses her work on the poetics of movement, space and objects. As a theater pedagogue she has taught and organized several social projects in Germany, Spain, Italy, Turkey, and England, primarily with youth and children, and especially with refugees and Roma children.
 
Zinnure Türe is a performer and director. She has worked with Semaver Kumpanya and Studio 4 Istanbul and for Ballhouse Naunynstrasse and Expedition Metropolis in Berlin. Her recent performance and directing works has been seen in Theaterwerkstatt (Braunschweig), Festival Premieres (Karlsruhe), and Festival Theatreformen (Hannover) as well as Istanbul Theater Festival.