karga awdio
3

The Away Days

23 MAYIS 2014 CUMA 23:00
24 MAYIS 2014 CUMARTESİ 00:30

20.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

The Away Days

Oğuzcan Özen ve Sezer Koç tarafından 2011 yılında kurulan genç indie grubu The Away Days, Türkiye’de Babylon, Nublu, Ghetto, Hayal Kahvesi, Peyote gibi mekânlarda, üniversite şenlikleri ve Efes Pilsen One Love Festival gibi festivallerde verdikleri konserlerle ünlendiler. 2012 yılında yayınladıkları How Did It All Start adlı EP’leri ve Galaxies adlı video klipleriyle kendilerine geniş bir izleyici kitlesi edindiler. Geçen yıl Mart ayında Amerika’nın Austin kendinde gerçekleşen Glastonbury’den sonra dünyanın en büyük festivallerinden biri olarak kabul edilen South by Southwest festivaline kabul edilen ilk Türk müzisyen / grup oldular. Bu festivalde iki konser verip aralarında The Guardian’ın da bulunduğu yabancı basının ilgisini çeken indie-rock grubu, ardından geçen yıl Mayıs ayında gerçekleştirdikleri iki haftalık İngiltere turnesinden de başarıyla döndüler.

Köklü müzik dergisi NME’e verdiği röportajla adından söz ettirmeyi başarab The Away Days, 2 hafta süren İngiltere turnesinde Londra’nın çeşitli mekânlarında 3, Brighton’da da 1 konser verdi ve yepyeni şarkılarını da seslendirdi. SXSW gibi yine müzik endüstrisinin önde gelen isimlerinin katılımıyla gerçekleşen ve yeni çıkış yapan başarılı grupların görücüye çıktığı bir festival olan The Great Escape’de sahne aldılar. Ülkemizden çıkıp İngilizce müzik yaparak dünyaya açılma potansiyeli olan sayılı gruplarından olan The Away Days, uzun süredir kapandıkları stüdyodan çıkıp 2014 yazına doğru birçok yeni şarkılarıyla iyi bir çıkış yapmayı planlamakta. 
Yeni yayınlanacak olan ilk single’ları Your Colour şarkısının mix’lerinde Wild Nothing, Arctic Monkeys, Temples ve The Vaccines gibi grupların prodüktörlerinden Claudius Mittendorfer’ın imzası bulunmakta.

soundcloud.com/theawaydays

20 TL.
18 yaş sınırı vardır
Bilet ücretine herhangi bir promosyon dahil değildir.
Bilgi için info@kargart.net adresine mesaj atınız