karga awdio
3

Kırkbinsinek -Toprak Ana- Albüm Lansman Konseri + Flower Room

20 MAYIS 2020 ÇARŞAMBA 21:30

30.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

Kırkbinsinek
 
Kırkbinsinek’in ikinci albümü yayında.
 
2008 yılında kurulan ve o günden bu güne saykodelik, progresif ve Anadolu rock etkileri barındıran müziğiyle dinleyicisiyle buluşan Kırkbinsinek, “Toprak Ana” isimli ikinci albümünü yayınladı. Albüme, LP olarak ve dijital platformlarda ulaşmak mümkün.
Kırkbinsinek’in ilk albümü "Sis Pus Sus" 2015’te yayınlanmıştı. Dört yıllık üretim döneminden sonra ikinci albüm müjdesi geldi. Venüs Müzik etiketiyle çıkan “Toprak Ana” isimli albümdeki parçaların bazılarında doğaçlamalarla yoğrulan saykodelik tınılar, bazılarındaysa belirlenmiş kompozisyonlarla oluşturulmuş şarkılar yer alıyor. Albümün ismi, şarkılardaki tema yoğunluğunu vurguluyor. Şarkıların sözlerinin kimisinde doğa içinde var olmanın verdiği mutluluk anlatılırken, bazı sözlerle de baskı düzeni eleştiriliyor. Albümün miksi Murat Gülbay, masteringi Cem Ömeroğlu, Logo tasarımı Sedat Girgin, kapak tasarımı ise Hazar Ekinci tarafından yapıldı.
 
Kırkbinsinek grubu; gitar ve vokalde Alper Antmen, elektrik gitarda Volkan İncüvez, bas gitarda Tolga Öztürk, davul ve geri vokalde Özgür Devrim Akçay ve synthesizerda Douglas Vegas'tan oluşuyor. Kurulduğu 2008 yılından bu yana, çeşitli konser salonları ve festivallerde sahne alan grubun, kendi albüm çalışmaları dışında pek çok müzikal faaliyeti bulunuyor. Kendi türünün üretken isimleri arasında yer alan Kırkbinsinek’in, "Pus Almış Dağı" adlı parçası 2012 yılında "Kompile Karga 3" adlı toplama albümde yayımlandı.
Nisan 2015'te grubun ilk uzunçaları olan "Sis Pus Sus" adlı albümü, Almanya'da Saykodelik, Progresif, Stoner ve Krautrock çizgisinde albümler yapan "World In Sound" etiketiyle yayımlandı.
"Hoyrat" adlı parçaları, Elena Dalmasso'nun 2016'da çektiği "The Dream City" adlı belgeselde film müziği olarak yer aldı.
Fatih Pınar tarafından 2019'da çekilip ilk gösterimi Bergen Assembly'de yapılan "Kaza Değil, Cinayet" adlı belgeselin film müzikleri de Kırkbinsinek imzası taşıyor.
Albüm Link :
https://open.spotify.com/album/4hhLlmQBrYyutv3i3r8jvY
https://music.apple.com/tr/album/toprak-ana/1484530174
 
kirkbinsinek@gmail.com
http://kirkbinsinek.com/
https://www.facebook.com/Kirkbinsinek/
https://www.instagram.com/kirkbinsinek/
 
https://twitter.com/kirkbinsinek
 
Flower Room
 
Giriş ücreti 30 liradır.
Biletler etkinlik günü saat 20:00 itibarıyla #kargART
girişinden temin edilebilir.
Kredi kartı geçmemektedir.
18 yaş sınırı vardır.
Konser ücretine herhangi bir promosyon dahil değildir.
Ayakta izleme düzeni vardır.
Salon 130 kişi kapasitelidir.
Salonda vestiyer yoktur.