karga awdio
3

Şevket Akıncı ve Dostları: Radyo Ekoton Tanıtım Partisi

13 ŞUBAT 2020 PERŞEMBE 21:30

GİRİŞ ÜCRETSİZ

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

Merhaba sevgili arkadaşlar, #RadyoEkoton adlı son albümüm Kalan Müzik etiketiyle 24 Ocak itibariyle raflarda ve tüm dijital platformlarda.

Bu akşam albümde çalmış söylemiş dostlarım ile hem albümden bazı şarkıları çalacağız, hem de albümde yer alan şarkılardan yola çıkarak solo, ya da kolektif doğaçlamalar yapacağız. Bekleriz.

Anil Eraslan: çello
Başak Yavuz Music: vokal, shruti box
Cansun Küçüktürk: gitar, tuşlu çalgılar
Ceyda Özbaşarel Music: vokal
Duygu Argın: vokal
Esra Kayıkçı: vokal
Nihal Saruhanli: vurmalı çalgılar
Orçun Baştürk: davul, synth
Özün Usta: vurmalı çalgılar
Ruşen Alkar: vokal
Sumru Agiryuruyen: vokal
Selin Baycan: vokal
Şirin Soysal: vokal
Ulku Aybala Sunat: vokal
Yildirim yalcinkaya: perdesiz akustik bas

Kalan Müzik'ten albüm #RadyoEkoton ile ilgili basın bülteni şu şekilde:

”24 YIL SONRA GELEN ŞARKI ALBÜMÜ: RADYO EKOTON

Gitarist, besteci, aranjör, prodüktör Şevket Akıncı 24 sene sonra bir ikinci şarkı albümüyle tekrar aramızda. Onu “Uçurumda Açan” albümüyle tanıyanlar, 24 sene niye bu kadar bekledi diye merak edebilirler: bu süre içerisinde avant-garde’dan (John Cage songbooks, Sound Migration), modern caz’a (Lifeline, Weed, Tarabya Ensemble) Klasik Türk Müziği’nden (Elektronik Kumpanya) electronic ambient’a (Mugwump, Sputnik Sweetheart, Nehirdeki Melek, Alien Lounge) özgür caz ve serbest doğaçlamadan (Islak Köpek, Century, Konjo, EarAfter, Holy Ghost), çağdaş kompozisyon’a (Mutant, Escher Chronicles), hardcore noise’a (Dead Country) birçok türde kayıtlar yaptı, konserler verdi, beş albümde prodüktör ve aranjör olarak katkıda bulundu (Şirin Soysal, MAAN, Ruşen Alkar, Öykü Aras). Aynı zamanda iki tane şiir kitabı yayınladı. Hezeyan Sözlüğü (Artshop-2008), Tersine Zeus (Sub Press-2018). Yeni albümü “Radyo Ekoton” özünde bir songwriter albümü olsa da geçen 23 senenin müzikal izlerini de taşıyor.

Akıncı “deneysel” bir müzisyen olarak tanınsa da, müziğe şarkı yazarak başladı. Bu açıdan bu albüm de bir bakıma öze dönüş olarak da değerlendirilebilir. Albümün tamamı Cansun Küçüktürk tarafından evde kaydedildi mikslendi ve mastering’i yapıldı. Bir çok dostu el verdi: Sumru Ağıryürüyen, Ruşen Alkar, Duygu Argın, Ülkü Aybala Sunat, Orçun Baştürk, Selin Baycan, Gülce Duru, Anıl Eraslan, Zeynep Kaya, Esra Kayıkçı, Ceyda Özbaşarel, Saadet Türköz, Nihal Saruhanlı, Şirin Soysal, Özün Usta, Başak Yavuz, Yıldırım Yalçınkaya. Ve küçük kızı Ece. Ve oğlu Deniz.

Ekoton “Kesişen Ekosistemler” anlamına geliyor. Albümde de bir çok iklim mevcut, karşıtlıkların bir araya getirildiği bir albüm…

Konser Ücretsizdir
18 yaş sınırı vardır.
Ayakta izleme düzeni vardır.
Salon 130 kişi kapasitelidir.
Salonda vestiyer yoktur.