karga awdio
3

Mevzu 1. Yıl Olimpiyatları: Bisiklet

17 OCAK 2020 CUMA 20:30

30.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

Mevzu 1. Yıl Olimpiyatları: Bisiklet

MEVZU RECORDS 1. YIL OLİMPİYATLARI BAŞLIYOR!
Eylül 2018'de çalışmalarına başlayan İstanbul menşeili YIKIM & DAĞITIM ekibi MEVZU, birinci yılını olimpiyat oyunları formatında onlarca grubun katılım göstereceği, üç farklı şehirde ve beş farklı fazlasıyla SIKINTI konserde kutluyor!

Serinin bu etkinliği Bisiklet dalında, 17 Ocak'ta Karga Kadıköy'de gerçekleşiyor. Ankara'lı haşin garage çocukları Bam Bam Bam'ın yanı sıra, "Geceleri Daha Endişe Verici Olur" ve "Aklımdan Geçen" isimli hafızalara kazınan teklileriyle albüm çalışmalarına devam eden lo-fi indie oluşumu Plastic Ideas, son çıkan "Serseriliğe Hitabe" albümüyle hip hop ekibi Çıkıntı ve geçtiğimiz haftalarda yayınlanan "Güverte" kısa çaları ile ilk konserine çıkacak olan Sunset Stream, Mevzu Olimpiyatları'nın bu etabında sahne alacaklar!

Bam Bam Bam
Bam Bam Bam 2015 yılının Kasım ayında Ankara’da kurulmuş Garage Rock/Punk grubudur. 4 şarkılık ilk kısaçalarları “Dans ve Rock’n Roll”u kısa bir sürede kaydedip 2016’nın Şubat’ında kliple yayınlayan grup, ODTÜ Müzik Toplulukları 21.Geleneksel Rock Şenliği’nde yer almıştır. Ardından bir dolu yüksek enerjili konserlere yoğunlaşıp aynı yılın sonbaharında da “Amy” adlı single çalışmasını dijital platformlardan duyurmuştur.
Ankara, İstanbul ve Eskişehir’de çeşitli mekanlarda ve üniversitelerde çalma fırsatı bulan grup, ikinci kısaçaları “Lo-Fay”ı M4NM bünyesinden 2017 yıllarının başlarında yayınlamış ve dinleyiciye sesini daha fazla ulaştırmayı başarmıştır. “Amy” adlı şarkılarına çektikleri klibi yayınladıktan sonra Kozmik Yıkım isimli grupla ortak bir plak basmışlar ve bu basılı materyalde bulunan “Uzatma” şarkılarını da kliplendirmişlerdir. Bu süreçte ilk kısaçalarları “Dans ve Rock’n Roll”u kaset formatında dinleyicileriyle paylaşmışlardır.
Kendi türündeki başarılı gruplarla beraber sahneye çıkma fırsatı elde eden grup, İstanbul ve Ankara’da azımsanmayacak bir seyirci kitlesi elde etmeyi başarmış ve 2018’in Kasım ayında ilk uzunçalarları “Buldozer”i yayınlamıştır. İstanbul lansmanını The Ringo Jets ile Karga Bar’da, Ankara lansmanını Strider ile HaymatlosMekan’da gerçekleştiren Bam Bam Bam, sıkça konser vermeye ve yeni besteler üretmeye devam ediyor.

https://m4nm.bandcamp.com/album/buldozer

Çıkınt ı
Toksik bi sesle bozuk altyapilara ayni derecede bozuk sözler zımbalamaca.

https://www.youtube.com/watch?v=btBGSJUNdB0&list=PLikWNIq5KDzF5zfelR8D0TcQJzi5I5oaV

Sunset Stream
2018 kurulan Dream Pop projesi, Aralık başında çıkardıkları "Güverte" EP'lerinin ardından ilk kez canlı çalacaklar.

https://sunsetstream.bandcamp.com/

Plastic Ideas
Mart 2019 tarihinde Asperger ve Keçi K. gruplarından tanıdığımız Berkan Çalışkan'ın solo projesi olarak başlayan, "Geceleri Daha Endişe Verici Olur" ve "Aklımdan Geçen" single'larından sonra giriştiği albüm çalışmalarına son hız devam eden Plastic Ideas ilk konserinde.

https://plasticideas.bandcamp.com/

Kapı açılış: 20:30

21:00 Çıkıntı
21:45 Plastic Ideas
22:25 Sunset Stream
23:00 Bam Bam Bama