karga awdio
3

Noisual // kargART canlıkarga

11 OCAK 2020 CUMARTESİ 21:00

40.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

Noisual
 
21:00 Kapı
21:00-22:00 Warm Up Rusty Cage DJ Set
22:00 Noisual Live
 
Noisual, ilk konserini verdiği Karga’ya yaklaşık 2 yıl aradan sonra tekrardan dönüyor! Yeni yılın ilk konserine çıkacak grup bu performansa özel hazırladığı uzun bir liste ile geceyi alevlendirmenin peşinde.
 
Bio
Noisual, sesle görselin ayrılmaz bütünlüğünden çıkış noktasını bularak Tunga Alp Şen ve Berkhan Ay ile 2016 yılında serüvenini başlatmış deneysel müzik ikilisidir. Sound'unu davul ve bas gitar üzerine kuran grup, dijital ile analog seslerle zenginleştirdiği müziğini görsel dünyaya entegre ederek teknolojiyle birleştirmektedir. �
 
İlkel ve dijital çağlar arasında yaptığı keşifleri 1 yılı aşkın sürede beste çalışmalarına aktaran grup 2018 yılında ilk performansını vermek için geri sayıma geçti. Noisual, sınır tanımayan ÆVOM kolektifinin desteğini arkasına alarak kıvılcımlar içinde beklediği o geceyi Şubat ayında Kadıköy’ün en önemli sahnelerinden olan Karga’da açığa çıkardı! İkili, tıpkı konserin etkinlik sayfasında “Kimdir nedir bu Noisual? Kazdım ama hiçbir şey bulamadım” sorusuyla merakını dile getiren dinleyicide olduğu gibi, konsere gelenlerde de büyük merak uyandırarak ilk konserinde dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Grup, zaman kaybetmeden 5 aylık sürede; ODTÜ, Peyote, Haymatlos, Burgazada Cennet Bahçesi, Muaf Kadıköy sahnelerinde verdiği 7 konserle kısa sürede kemik kitlesini oluşturdu. Artık gonglar kayıt için çalıyordu! Gşşşhhh… Noisual, bu büyülü sese kulak vererek Temmuz ayında derin bir sessizliğe bürünüp ilk EP’si için hazırlıklarını başlattı. Canlı kayıt ve aranjman çalışmaları için kolları sıvayan ikili, 6 aylık kapanma sürecindeki sesleri gün yüzüne çıkarmak için 2018 yılının son günlerinde Pür Kayıt Stüdyo’sunda kayıt tuşuna bastı.
 
“Delusional” EP’sinin miksini ve grup ile beraber yürütülen prodüktörlük sürecini Taner Yücel yaparken, mastering’ini ise Görkem Karabudak üstlendi. İlk sesler, EP’nin en uzun ve komplike şarkısı olan Tidal Waves’in farklı sanat dallarını barındıran performans klibiyle yükseldi. Klipte, yurt dışında ve Türkiye’de birçok başarılı işte imzası bulunan Nohlab’in bünyesinde yer alan NOS Visuals, canlı çalınan şarkıya eş zamanlı olarak sergilediği görsel performansı ile seslerin görsellerle buluşmasını sağladı. Bu dijital deneyime ortak olan dansçıların, beden ve ruh ilişkisini dans performansıyla yansıtması ise klibin ayrışmasında önemli oldu. Acid Arab’ın Gul l’Abi şarkısına çekmiş olduğu ilk klibiyle övgüleri toplayan Behsat Veyseloğlu da Tidal Waves’in yönetmenlik koltuğunda yerini alarak ikinci işine imzasını attı!
 
Grubun ilk EP’si olan “Delusional”, “Yeniyi Keşfeder” misyonuyla İstanbul’a hızlı giriş yapan ve bünyesinde farklı tarzlardan başarılı grupları barındıran Audioban’ın bünyesine katılmasıyla 4 Ekim’de dijital platformlarda yerini aldı.
 
---------------------------------------------------------------------------------------
 
ENG
Noisual is an experimental piece founded by Tunga Alp Şen and Berkhan Ay which has launched their adventure in 2016 by finding the starting point from the inseparable unity of noise and visual. Buildings their sound on drums & bass guitar, the sound of the band which is enriched with analog and digital noise reflect into the visual world.
 
For more than a year, the band managed to complete its musical exploration between ancient and digital ages and started to countdown for its first live performance in 2018. Noisual made its long waited first appearance with the support of uninhibited collective ÆVOM in one of the most important venues of Kadıköy, Karga on February. The duo aroused curiosity of the audience from the event page in social media, questions were asked; “What was Noisual, who were they?” All these questions continued by the audience after the first concert. Having its time, the duo took stages in ODTÜ, Peyote, Haymatlos, Burgazada, Cennet Bahçesi and Muaf Kadıköy just in 5 months and established the main audience. The gongs were playing for recording! Gşşşhhh… Noisual who rolled up their sleeves for live recording and arrangement sessions, pressed the record button in Pür Recording Studio in the last days of 2018 to reveal the sounds during the six month’s deep silence period.
 
“Delusional” EP was mixed by Taner Yücel and produced both with him and the duo, its mastering was conducted by Görkem Karabudak. The first music video clip was Tidal Waves which is the longest and most complicated piece of the EP embraces different branches of art. Nos Visual, a well-known collaborative platform founded by Nohlab performed real time synchronized visual performance for the music video. Among with the visual experience, dance performers contributed in a different way. Tidal Waves is directed by Behsat Veyseloğlu, whom raised praises with his first project for the group Acid Arab’s Gul l’Abi.
 
The first EP “Delusional” will catch its place on digital platforms on October 4th with Audioban which is placed in Istanbul’s music scene strongly with successful musicians who they have different styles of sound.
 
Giriş ücreti 40 liradır.
Biletler etkinlik günü saat 20:00 itibarıyla #kargART
girişinden temin edilebilir.
Kredi kartı geçmemektedir.
18 yaş sınırı vardır.
Konser ücretine herhangi bir promosyon dahil değildir
Ayakta izleme düzeni vardır.
Salon 130 kişi kapasitelidir.
Salonda vestiyer yoktur.