karga awdio
3

ABSTRA feat. Andreas Kaling // kargART canlıkarga

12 ARALIK 2019 PERŞEMBE 21:30

25.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

ABSTRA, ismini Amerikalı besteci Garret Byrnes’in 2006 yılında viyolonsel için yazmış olduğu eserden almıştır. ABSTRA olarak elektronik müdahalelere vereceği tepkiler doğrultusunda, viyolonselin sınırlarında dolaşmayı ve yeni keşiflerde bulunmayı amaçladılar. Yakaladıkları uyum ve uyumsuzluğun, denge ve dengesizliğin yarattığı seslerin mekân içindeki yolculuklarını konu alıp, teknoloji unsurlarını yoğun olarak kullandılar. 26 Mart 2011’de Borusan Müzik Evi’nde gerçekleştirdikleri performans ile dinleyiciler, estetik formuyla sahnede göz dolduran enstrümanlardan biri olan viyolonsel ile son teknolojik tasarımların uzantıları olan enstrümanların ve kontrol ara birimlerinin diyaloglarına tanık oldular.
 
ABSTRA, 2015 yılında Peter Brötzmann, Evan Parker, Joe Mcphee ile sahne almış Korhan Arguden ve sayısız müzisyenle birçok projede yer almış Gülşah Erol tarafından tekrar sahnelenmeye başlamıştır.
 
ABSTRA, günümüz “Yeni Müzik” çerçevesinde “Avantgarde Jazz” ve “Free Music” öğelerinden beslenerek, uluslararası misafir sanatçılarıyla birlikte doğaçlama konserler düzenlemeye devam ediyor.
 
Gülşah Erol: Çello
Duru Tuna: Alto saksafon
Korhan Argüden: Davullar
Andreas Kaling: Bas saksafon
 
30 TL.
Kredi kartı geçmemektedir.
18 yaş sınırı vardır
Konser ücretine herhangi bir promosyon dahil değildir.
Ayakta izleme düzeni vardır, salon 130 kişi kapasitelidir
Salonda vestiyer yoktur
Biletler konser günü saat 20:00'da karga girişte satışa çıkar.