karga awdio
3

Çıkıntı Album Lansmanı w/Ağaçkakan, Grejuva x Rinxlaya, Asperger

23 KASIM 2019 CUMARTESİ 20:30

25.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

Mevzu Records'un medaharı iftiharı Çıkıntı'nın yaşama dair her türden pisliği, sıradanlığı, kızgınlığı ve hengameyi Ozan Noiz'un eski okul tınılarıyla birleştirdiği debut albümü Kasım'da yayınlanıyor. Albümün çıkışı Ağaçkakan, Grejuva x Rinxlaya ve Asperger'le 29 Kasım Cuma günü Karga'da pekiştiriliyor.

Giriş ücreti 25 liradır.
Biletler etkinlik günü saat 20:00 itibarıyla #kargART
girişinden temin edilebilir.
Kredi kartı geçmemektedir.
18 yaş sınırı vardır.
Konser ücretine herhangi bir promosyon dahil değildir
Ayakta izleme düzeni vardır.
Salon 130 kişi kapasitelidir.
Salonda vestiyer yoktur.

Kapı Açılış: 20:30

Line up:

21:00 Asperger
21:45 Grejuva x Rinxlaya
22:45 Çıkıntı
23:45 Ağaçkakan

Çıkınt ı
Toksik bi sesle bozuk altyapilara ayni derecede bozuk sözler zımbalamaca.

https://open.spotify.com/artist/59ht8hnDcExH0PaJFVLTcX?si=gdYg6qvHRq6yAgHj6B8ttQ

Ağaçkakan
Deneysel hip-hop dünyasının üretken ismi Burkay Yalnız’ın solo projesi. 9 yıl önce Eskişehir’de bağımsız müzik kolektifi M4NM’i kurdu. 2013 ve 2014’te yayımladığı albümlerden sonra Eylül 2017’de A Naşkvit başlıklı bir uzunçalar daha yayımladı. Armonycoma or slt, Afgan, Emiladil, Oldeaf gibi isimlerin, şarkıların prodüktörlüğünü üstlendiği bu albümde Jakuzi’den Kutay Soyocak da bir şarkıda Ağaçkakan’a eşlik etti. Solo projelerinin yanında, roadside.picnic, Sahtekar, heranherşeyolabilir gibi gruplarda yer aldı, almaya devam ediyor. A Naşkvit’le beraber Ağaçkakan’a canlı performanslarına davulda Kaan Akay, bas gitar ve elektroniklerde Emil Adil eşlik etmeye başladı. 2018’in Ocak ayında Salon’da hafızalara altın harflerle kazınan bir performansa imza attı. Aynı yıl içerisinde Sony Music’in alt plak şirketi, Epic İstanbul etiketiyle İhtiyar ve Kesin Şamatayı adlı iki tekli yayımladı. 2019’un Kasım ayında, 2018’in Ocak ayındaki performansını aratmayan bir konserle tekrar Salon izleyicisiyle buluştu. 2010 yılında yayımladığı Gravöl 1 isimli demolardan oluşan kısaçaların devamını 2019’da getirdi. Geçtiğimiz haftalarda yayımlanan Gravöl 0 isimli kısaçalar da Ağaçkakan’ın Salon konserlerinin devamını getiriyor.

https://open.spotify.com/artist/7ssDDQAUFA9Z5k5VbbqYxg?si=QY0OhMuRSlqCtBNb0I8Sfw


Grejuva x Rinxlaya
Ekin Deniz Kaya a.k.a Rinxlaya, alternatif hiphop ekseninde kendine farklı disiplinlerden beslenen bir dil yapısı kurarak, hem solo olarak hem de Maymunla Diyalog ve M4NM bünyesinde çeşitle işler içinde olmaya devam etmektedir.

Rinxlaya on Spotify: https://sptfy.com/8VgF

Müzikle erken yaşlarında ilgilenmeye başlayan Grej erken dönem kariyerinde üç solo albüm ve ülke hip hop sahnesinin önde gelen birçok ismiyle ortak çalışmalar gerçekleştirdi. 2008 yılında yayımladığı Morg Alfabesi albümüyle dikkat çeken MC/Producer, hiphop merkezli füzyon tarzlarda çalışmalar gerçekleştirdi. Çeşitli sanat disiplinlerinin gerek hikayeciliğine, gerekse prodüksiyonuna büyük etkileri oldu. Alternatif patikaların, gözden ırak keçi yollarının müdavimi olma tutkusu ile kendi kendini etüt etme serüvenini asla kesmedi.

Grejuva on Spotify: https://sptfy.com/4J9h


Asperger
Kasım 2015 tarihinde meydana gelen grup. Müziğinde eğitim yoktur, şarkılar içsel dünyalarıyla kendilerine zorla dikte ettirilen gerçek dünya arasında sıkışmış insanları konu alır. Bugüne kadar sıfır yasal albüm, bir adet uzun çalar ve bir adet kısa çalar albümleri bulunmaktadır.

https://open.spotify.com/artist/1Dp5eaEjsCbHi8PkiAdPD2?si=JpaSqSubSeGPVKQuVlGamQ

------------------------------------------

ETKİNLİKLERDE TACİZE İZİN VERMEYİN!

Bugüne kadar Mevzu Records ve Parazit Kolektif olarak yaklaşık 30 konser düzenledik. Bu konserlerin bazılarında ne yazık ki taciz olayları yaşandı. Organizasyonunu farklı oluşumların üstlendiği konserlerde de taciz olaylarına şahit olduk, katılım göstermediğimiz bir çok konser veya etkinlikte de taciz olaylarının yaşanmış olduğunu dinledik. Taciz olaylarının failleri etkinliğe dinleyici olarak gelmiş insanlardan, mekanın korumalarından, hatta mekanların baş işletmecilerine kadar geniş bir yelpazeye sahip.

Taciz faillerine tek bir lafımız bile yok, o beyinsizlerin eğitilebileceğini zerre düşünmüyoruz. Ama tacizi yaşayanlara ve tacizin yaşandığında şahit olanlara şunları söyleyebiliriz:

- Her zaman ve her koşulda yanınızda olduğumuzu bilin.
- Herhangi bir şekilde tacize uğradığınızı düşünüyorsanız yanınızdakilere anlatın, organizasyona ulaşın hatta sahneye çıkın müziği durdurup yaşadığınız durumu anında açığa çıkartın, sonuçta müziğin ve eğlencenin devam etmesi tacizin yanında önem arz etmez. Hatta bunu sonradan öğrenmiş olmak bizi üzer çünkü böyle bir olay olurken biz eğleniyor olmak istemeyiz.
- Tacizciyi ne olursa olsun zamanı fark etmeksizin ifşa edin ki bundan sonraki etkinliklerimizde tacizcilere yer vermeyelim.
- Tacizi beyan etmenin zorluğunun farkındayız. Fakat olay soğumadan bize haber vermeniz müdahale edebilmemizi ve etkinlik içinde olası başka tacizleri de önlememizi sağlayabilir.
- İşletmenin sahip olduğu iktidar gücü sizi korkutmasın. Ne etkinliği düzenleyen insanlar, ne etkinlikte icra gerçekleştirenler, ne işletmenin güvenlik görevlileri ne de işletmenin işletmecileri veya diğer çalışanları… Biz onlardan her zaman daha fazlayız ve daha güçlüyüz. Anında vereceğimiz toplu tepkinin altından asla kalkamazlar.
- Tacizci her zaman kendini temize çıkaracak açıklamalarda bulunacaktır. Beyanınızın yalanlanacağından çekinip, iftira etmekle suçlanmaktan korkmayın. Tacize uğrayanın beyanı her zaman esastır. Çünkü bir hareketin mağdurda nasıl bir etki bıraktığını mağdurun kendisinden başkası bilemez. Tacize o an karşı koyamamış olsanız dahi durum böyledir, olayın dışardan nasıl göründüğü de önemli değildir.
- Tacizci en yakın arkadaşınız dahi olsa korumayın. Siz arkadaşınızın hiç öyle bir insan olduğunu düşünmeseniz de, onları çok iyi tanısanız da insanlar normalde hiç yapmadıkları şeyleri yapabilirler. Sizin sevdiğiniz insanları korumanız, mağdur olan insanlara zarar verir, olayların üstünü örtebilir, bir taciz yaptırımsız kalabilir.


Mevzu Records D.I.Y (kendin yap) ilkesini benimsemiş, multidisipliner bir harekettir. Bünyesinde gerçeklere gözünü kapatmayı reddeden, etrafta dönen büyük gösteri içinde yine de inatla kendi dansını etmek isteyen ve bunu yaparken de yok olmaya yüz tutmuş insani hislerden beslenen kişileri toplamayı hedef edinmiştir. Millet, ırk veya cinsiyet gibi yapay bariyerleri tanımayan bireylere ve topluluklara her zaman açıktır.