karga awdio
3

Hayvanlar Alemi - 20. Yıl Konseri / Destroy Earth / Hakan Tamar

30 KASIM 2019 CUMARTESİ 21:00

25.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

Ankaralı saykodelik müzik grubu Hayvanlar Alemi, hem yıllardır çalmadığı şarkıları hem de gelecek albümünden örnekleri barındıran bir repertuarla, 30 Kasım akşamı Karga'da yirminci yılını kutluyor. Konserin öncesi ve sonrasının da böyle bir kutlamaya yakışır olması için özen gösteren grubun daveti üzerine geceyi renklendirecek diğer karakterler ise Türkiye'de stoner rock denince akla ilk gelen isim Destroy Earth, ve memleketin belli başlı dj ve radyocularından Hakan Tamar.


--- Hayvanlar Alemi ---

Hayvanlar Alemi 1999 yılında Ankara'da kurulmuş bir enstrümental saykodelik folk rock grubudur. Bir yandan Türkiye'nin yenilikçi müzik mirasından, bir yandan surf, dub, stoner rock ve serbest doğaçlama gibi türlerden ilham alan, Asya, Afrika, Orta Doğu ve Güney Amerika'nın geleneksel, popüler ve melez müziklerine ait öğelerle bezenmiş, yıllar içinde yoğurulmuş kendine has bir tarz icra eden grup, albümlerini Sublime Frequencies (ABD), Unrock (Almanya) ve Glitterbeat (Almanya) gibi çeşitli plak şirketleri aracılığıyla dünyaya ulaştırdı ve The Guardian, Uncut ve Wire gibi yayın organlarından olumlu eleştiriler aldı. Grubun Shalgam Records (Türkiye) etiketiyle yayınlanan son albümü "Altın Serüvenler", yeni başlayanlar için Hayvanlar Alemi'nin 2008-2016 yılları arasındaki çalışmalarından seçkiler barındırıyor. Grubun doom ve drone metal etkilerinin öne çıktığı yeni albümü "Psychedelia in Times of Turbulence" ise 2020 yılının Mart ayında Subsound Records (İtalya) aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak.

Hayvanlar Alemi, gitarda Özüm İtez, bas gitarda Hazar Mutgan ve davulda Işık Sarıhan'dan oluşan bir üçlü şeklinde faaliyet göstermekte, zaman zaman bu kadroya ikinci gitarda Gökçe Başar katılmaktadır.

www.hayvanlaralemi.org
facebook.com/hayvanlaralemi.band
instagram.com/hayvanlar_alemi_band/
open.spotify.com/album/54Z1fUpjGqjteBfM9xOqcD
youtube.com/user/Hayvanlaralemi1/videos
#_20_Years_of_Hayvanlar_Alemi


--- Destroy Earth ---

İlk albümleri 'The Nature of Love'ı Tantana Records etiketiyle 1 Şubat 2018'de yayınlayan ekip hemen ardından 'Tersyüz' isimli toplama serisinin ilk plağınının iki yüzünü "eskiz" ile paylaşmıştır.

Güçlü bas, dinamik davul ve melodik sololu ağır gitarlarla yarattıkları yoğun atmosferi uzun doğaçlama seanslarından türeten enstrümantal rock üçlüsünün yansıttıkları arasında, batılı gruplar ve tarzların dışında bu topraklardan gelmiş ve geçmekte olan bir takım kültür akışlarından damlamış kimi ezgiler de bulunabiliyor.

instagram.com/destroy_earth
facebook.com/destroyearth/
destroyearth.bandcamp.com/


21:00 Kapı açılış
21:30 Destroy Earth
22:30 Hayvanlar Alemi

Giriş ücreti 25 liradır.
Biletler etkinlik günü saat 20:00 itibarıyla #kargART
girişinden temin edilebilir.
Kredi kartı geçmemektedir.
18 yaş sınırı vardır.
Konser ücretine herhangi bir promosyon dahil değildir
Ayakta izleme düzeni vardır.
Salon 130 kişi kapasitelidir.
Salonda vestiyer yoktur.