karga awdio
2

Sahnede Hayatta Kalma Sanatı // kargART sahne

TİYATRO

13 KASIM 2019 ÇARŞAMBA 20:30

20.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

SAHNEDE HAYATTA KALMAK BİR SANATTIR ASLINDA!
 
Mert Ertunç, nam-ı diğer “BassCat” bu kez de sahnede hayatta kalmanın tam bir sanat olduğunu anlatıyor. Sanat mı zanaat mı bilmiyoruz aslında. Buna sen karar vereceksin. Kendi yaşanmışlıklarıyla öyle eğleniyor ki anlattıklarına gülmesen ruh haline gülersin. Bu ne demek biz de bilmiyoruz, kafan karıştıysa iyi.
 
”İnsanın kendisiyle dalga geçebilmesi en büyük meydan okumaysa, Mert dibine kadar meydan okuyor yaşama” diyerek felsefeye bağlamayacağız tabii. Gel gör işte. Hayatın anlamını keşfetmeyelim. Engin mesajlar falan da almayalım. “Vay arkadaş, hiç bu açıdan bakmamıştım” da demeyelim. Bildiğin dümdüz gülelim. Sade sade :)
 
Sadece bu gösteriden sonra sahnedekilere biraz daha duygulu gözlerle bakabilirsin. Acıyan demedik bak, duygu dolu dedik. Dikkat!
 
Einstein demiş ya "İki şey sonsuzdur: evren ve insan aptallığı; ve evrenden emin değilim.” Bu kıvamda bir standup desek? :)
 
Ha bir de bu gösteri iyi bir amaca hizmet ediyor. Burası çok ciddi bak. Gayet ciddi hem de. Gösteride satılan biletlerin tüm geliri olduğu gibi Yaşam Hakkına Saygı Derneği himayesindeki felçli ve sakat hayvanlara bağışlanıyor. “Her gülümseme hayat kurtarıyor” dersek, bu etkinlik sayfasında çok ciddi kaçacak ama öyle. Gerçeğini de yazmak lazım. Yani işin Karga Bar ve Mert Ertunç iyilik hareketi kısmı da var. (bu son paragrafı YHS yazdı, ciddiyetinden anlaşılacağı üzere, kıramadık koyduk)