karga awdio
3

Ria Album Release Party w/ NSOTI, Crunch, Lifelock, Pourbon

12 EKİM 2019 CUMARTESİ 20:30
12 EKİM 2019 CUMARTESİ 23:30

25.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

“Mono No Aware” adını taşıyan debut albümü 2019 Haziran ayında Türkiye'de Mevzu Records tarafından, Eylül ayında ise İngiltere'de Callous Records ve Norveç'te Listen To Aylin Records tarafından kaset formatında yayınlanan karanlık, damar ve acımasız post hardcore/ screamo grubu “ria”ya 12 Ekim'de Karga Kadköy'de gerçekleşecek albüm çıkış partisinde akla ve mantığa sığmayacak bir lineup eşlik ediyor.

Temelleri 1991'e dayanan, üyeleri Violent Pop, Turmoil, Regorge, Rashit, Haossaa gibi birçok grupta yer almış,1998'de yayınladıkları "The Love Album" ile Türk punk/hardcore geçmişi içerisinde otoriteye ve baskıya karşı en öfkeli duruşlarından birini gerçekleştiren hardcore üçlüsü Crunch (son konser 2003) ve temelleri 2003'e dayanan, üyeleri Lost in Bazaar, The Bitmap Workshop, Taratarama, Indefinite Time Period gibi efsanevi gruplarda yer almış, Türk Screamo neşriyatının başlangıcı “Noisy Sins Of The Insect” (son konser 2007) tek geceliğine sahneye çıkacaktır. Ayrıca kaotik Hardcore ünitesi Pourbon ve partilerin vazgeçilmez ismi Lifelock''da bu "Kıyam Gecesi"nde yerlerini alacak, kemikler kırılacak, kafatasları yerinden oynayacak, uyandıralım...

Giriş: 25 TL
Kapı Açılış: 20:30

Lineup:

21:00 Pourbon
21:30 Lifelock
22:15 ria
23:00 Crunch
23:45 Noisy Sins of the Insect

Ria

Gürültüye ve sessizliğe övgü...

https://rriaaband.bandcamp.com

Noisy Sins Of The Insect

2005 yazında bir araya gelip Türkiye Yeraltı Müzik sahnesinde oldukça aktif faaliyet gösteren ve ilk demoları Automatic Suicide Machine ile özellikle yurtdışında hatırı sayılır bir takipçi kitlesi kazanan grup, uzun süreli bir sessizliğin ardından bir kereye mahsus tekrar sahnede. Bu arada, ilk baskısı 2007 yılında Kisses and Hugs ve 2. Baskısı 2008 yılında Pati Patu Prima Records’tan çıkan grubun diskografisini 12” sürümünde Türkiye’den Byzantion Records & Shows ve Amerika'dan Skinpack Records’un yeniden yayınlayacağını hatırlatmakta fayda var.

https://www.youtube.com/watch?v=hpLEkHFu758

Crunch

Temelleri 1991 yılına dayanan, üyeleri Violent Pop, Turmoil, Regorge, Rashit, Haossaa gibi birçok grupta yer almış, 90'lar yerli yeraltı sahnesinin sayılı aktif hardcore topluluklarından Crunch, tam 18 yıl sonra orijinal kadrosu ile bu geceye özel bir araya geliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=SyDPjB86khI

Pourbon

2017 yılında kurulan Pourbon aynı adı taşıyan S/T kısa çalarını 2018’in ortalarında Pür Stüdyolarında kaydetmiştir. EP DTH Studios Moscow’da mixlenmiş olup Converge gibi ünlü isimlerle çalışmış Audiosiege’de masterları tamamlanmıştır. EP’yi konserlerle de destekleyen grup, Hack The Fool, Kroşe ve No Relics ve diğer lokal toplulukların yanı sıra, İngiltere’den Group Of Man ve Fransa’dan Celeste gibi isimlerle de sahne almıştır. Yer yer Sludge, Mathcore ve Screamo gibi ekstrem müzik damarlarından da beslenen grup sound’unu Chaotic Hardcore ekseninde oturtmuş olup, son derece enerjik sahne performanslarıyla da dinleyicilere dinamik, içten ve şiddetli bir konser tecrübesi sunmaktadır.

Grubun bas gitaristi Alkan’ın gitar, ve Lifelock’tan Alper’in de bas gitar görevini devralmasıyla son kadrosuna kavuşan Pourbon diskografilerinin birinci, Mevzu Records kataloğunun ise 30. Ürünü olan tam teşekküllü albümü S/T’yi 10 Mayıs’ta yayınladı.

https://mevzurecords.bandcamp.com/album/s-t-mr031

Lifelock

2000 yılında bir araya gelen İstanbullu Punk Rock grubu, 2005 yılında yayınladıkları “Under Pressure” isimli albümleriyle Türkiye Punk tarihindeki en iyi grubu ve aynı zamanda avel başı olarak yerini almıştır.

https://lifelock.bandcamp.com

------------------------------------------

ETKİNLİKLERDE TACİZE İZİN VERMEYİN!

Bugüne kadar Mevzu Records ve Parazit Kolektif olarak yaklaşık 30 konser düzenledik. Bu konserlerin bazılarında ne yazık ki taciz olayları yaşandı. Organizasyonunu farklı oluşumların üstlendiği konserlerde de taciz olaylarına şahit olduk, katılım göstermediğimiz bir çok konser veya etkinlikte de taciz olaylarının yaşanmış olduğunu dinledik. Taciz olaylarının failleri etkinliğe dinleyici olarak gelmiş insanlardan, mekanın korumalarından, hatta mekanların baş işletmecilerine kadar geniş bir yelpazeye sahip.

Taciz faillerine tek bir lafımız bile yok, o beyinsizlerin eğitilebileceğini zerre düşünmüyoruz. Ama tacizi yaşayanlara ve tacizin yaşandığında şahit olanlara şunları söyleyebiliriz:

- Her zaman ve her koşulda yanınızda olduğumuzu bilin.
- Herhangi bir şekilde tacize uğradığınızı düşünüyorsanız yanınızdakilere anlatın, organizasyona ulaşın hatta sahneye çıkın müziği durdurup yaşadığınız durumu anında açığa çıkartın, sonuçta müziğin ve eğlencenin devam etmesi tacizin yanında önem arz etmez. Hatta bunu sonradan öğrenmiş olmak bizi üzer çünkü böyle bir olay olurken biz eğleniyor olmak istemeyiz.
- Tacizciyi ne olursa olsun zamanı fark etmeksizin ifşa edin ki bundan sonraki etkinliklerimizde tacizcilere yer vermeyelim.
- Tacizi beyan etmenin zorluğunun farkındayız. Fakat olay soğumadan bize haber vermeniz müdahale edebilmemizi ve etkinlik içinde olası başka tacizleri de önlememizi sağlayabilir.
- İşletmenin sahip olduğu iktidar gücü sizi korkutmasın. Ne etkinliği düzenleyen insanlar, ne etkinlikte icra gerçekleştirenler, ne işletmenin güvenlik görevlileri ne de işletmenin işletmecileri veya diğer çalışanları… Biz onlardan her zaman daha fazlayız ve daha güçlüyüz. Anında vereceğimiz toplu tepkinin altından asla kalkamazlar.
- Tacizci her zaman kendini temize çıkaracak açıklamalarda bulunacaktır. Beyanınızın yalanlanacağından çekinip, iftira etmekle suçlanmaktan korkmayın. Tacize uğrayanın beyanı her zaman esastır. Çünkü bir hareketin mağdurda nasıl bir etki bıraktığını mağdurun kendisinden başkası bilemez. Tacize o an karşı koyamamış olsanız dahi durum böyledir, olayın dışardan nasıl göründüğü de önemli değildir.
- Tacizci en yakın arkadaşınız dahi olsa korumayın. Siz arkadaşınızın hiç öyle bir insan olduğunu düşünmeseniz de, onları çok iyi tanısanız da insanlar normalde hiç yapmadıkları şeyleri yapabilirler. Sizin sevdiğiniz insanları korumanız, mağdur olan insanlara zarar verir, olayların üstünü örtebilir, bir taciz yaptırımsız kalabilir.


Mevzu Records D.I.Y (kendin yap) ilkesini benimsemiş, multidisipliner bir harekettir. Bünyesinde gerçeklere gözünü kapatmayı reddeden, etrafta dönen büyük gösteri içinde yine de inatla kendi dansını etmek isteyen ve bunu yaparken de yok olmaya yüz tutmuş insani hislerden beslenen kişileri toplamayı hedef edinmiştir. Millet, ırk veya cinsiyet gibi yapay bariyerleri tanımayan bireylere ve topluluklara her zaman açıktır.