karga awdio
3

Sonik Chamber #12: Aaron Dilloway / Kerem Ergener / Batur Sönmez

03 EKİM 2019 PERŞEMBE 21:00
03 EKİM 2019 PERŞEMBE 23:00

25.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

Elektronik, noise, deneysel müzik türleri adına yaptığı vizyoner çalışmalarla tanınan Batur Sönmez, 2017 yılında, yeni bir konseptle deneysel, elektronik, noise, doğaçlama müzik etkinlik serisi "Sonik Chamber" ı başlattı. Sonik Chamber, yapısını Luigi Russolo, Pierre Schaeffer, John Cage, Karlheinz Stockhausen, İlhan Mimaroğlu gibi elektronik müzik öncülerinin oluşturduğu ilerici ve yenilikçi müzik yaklaşımına dayandırmaktadır.

Serinin 12. etkinliğinde, ABD 'den deneysel müzisyen Aaron Dilloway ve ülkemizden Kerem Ergener konuk ediliyor.
Gece, katılan müzisyenlerin solo gösterileriyle başlayacak ve tüm müzisyenlerin birlikte oluşturacakları, etkinliğe adını veren sonik çember performansıyla son bulacaktır.

Aaron Dilloway
Aaron Dilloway, Amerikan deneysel, noise sahnesinin en yaratıcı, üretken ve saygıdeğer sanatçılarından biridir. Performansları ve kayıtları kullandığı 8-track kaset çalar üstünde kurguladığı ritmik döngüler, vokal doğaçlamalar, bulunmuş sesler ve alan kayıtları üzerine kuruludur. Sert gürültüler için kullandığı kontak mikrofonları, feedback’ll beslenen gürültüler, ağzının içine yerleştirdiği mikrofonla çıkardığı garip ve canavar benzeri bozulmuş sesler müziğinin büyük bir parçasını oluşturmaktadır. Sonik yapılarında karanlık ve vahşet dolu enerjileri yönlendirirlen, çalışmalarının eğlenceli elementleri ile bileşen absürt mizahı performanslarını bir yandan kafa karıştırıcı kılarken bir yandan da eğlenceli bir Dadaist performans santına dönüştürmektedir.

Aaron Dilloway is one of the most creative, prolific, and revered figures in the Midwest American experimental/noise scene. His performances and recordings incorporate rhythmic loops from 8-track tapes, vocal improvisations, found sounds, and field recordings. He uses contact microphones in order to generate harsh, feedback-laced noises, sometimes placing microphones inside his mouth in order to create bizarre, ogre-like distorted voices. While he channels some dark, violent energies into his sonic constructions, there's also a crucial element of playful, absurdist humor to his work, making his performances confusing yet highly enjoyable spectacles of Dadaist performance art.

https://aarondilloway.bandcamp.com/
http://www.hansonrecords.net
http://www.discogs.com/seller/Hanson_Records/profile

Kerem Ergener

Elektronik müzik bestecisi ve multi-media sanatçısıdır. Türkiye’de yeraltında kalmış avant-garde ve deneysel çalışmaları analog tutkunlarıyla buluşturmayı hedefleyen Le Horla Records adlı plak şirketini 2016 yılında kurmuştur. Çeşitli toplama albümlerde parçaları yer almış olan Ergener, solo işlerini kendi adı ve Le Horla mahlası ile yayınlamıştır. Istanbul Teknik Üniversitesi MIAM Sonik Arts'dan mezunudur. Hayatına Bangkok'da akademisyen olarak devam etmektedir.
https://soundcloud.com/kerem-ergener

Batur Sonmez

Çağdaş müzik ve sanat çalışmalarına, 1998 yılında başlayan, Batur Sönmez, deneysel, elektronik, endüstriyel, noise müzik alanında yaptığı çalışmalarla, tüm dünyada tanındı. Japonya'dan İspanya'ya, Rusya'dan Lübnan'a, dünyanın bir çok ülkesinde çeşitli festival ve konserlere katıldı. Sanatçı, bir çok farklı müzik projesi yanında, multimedya, görsel-işitsel, ses ve video sanatı çalışmaları da yapmaktadır. 2016 'da Belçikalı plak şirketi Sub Rosa etiketiyle yayınlanan, Türk deneysel müzik antolojisi adlı toplama albümün küratörlüğünü yapmıştır. Geçen 20 yılda ülkemizde, deneysel, elektronik, noise, avant-garde müzikler üzerine düzenlediği sayısız etkinlikle de büyük bir başarıya imza atmıştır.
www.facebook.com/batursonmezofficial

"Zuhal Müzik desteğiyle."

- Giriş ücreti 20 liradır.
- Biletler etkinlik günü saat 20:00 itibarıyla #kargART
girişinden temin edilebilir.
- Kredi kartı geçmemektedir.
- 18 yaş sınırı vardır.
- Konser ücretine herhangi bir promosyon dahil değildir
- Ayakta izleme düzeni vardır.
- Salon 130 kişi kapasitelidir.
- Salonda vestiyer yoktu