karga awdio
2

Sen, Ben ve İstanbul 1. Gün // kargART performans

PERFORMANS

11 EYLÜL 2019 ÇARŞAMBA 21:30
11 EYLÜL 2019 ÇARŞAMBA 23:00

20.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

Açılış: 11 Eylül 2019 Kargart Kadıköy, İstanbul
Opening: 11 September 2019 Kargart Kadıköy, Istanbul

Şiir Dinletisi / Serbest Doğaçlama / Spoken Word
Poem Reading / Free Impovisation / Spoken Word

Berlin Underground meets İstanbul Underground
MIRON ZOWNIR vs ALTAY ÖKTEM

Sumru Ağıryürüyen x Orçun Baştürk
Razorgirrrl: Ezgi Mutlu

Altay Öktem: 1964 yılında İstanbul’da doğdu. Kuleli Askeri Lisesi’ni ve Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Şiir, öykü, roman, deneme gibi türlerde çok sayıda kitabı olan Öktem, fanzinleri incelediği Şeytan Aletleri adlı kitabı, Şehrin Kötü Çocukları adlı fanzin şiir antolojisini hazırladı. 2002 yılında, Kadıköy Karg’art’ta Genel Kültürden Kenar Kültüre 101 Fanzin adlı sergiyi açtı. Edebiyat dergilerinin yanı sıra Öküz ve Hayvan adlı popüler kültür sanat dergilerinin ve Penguen adlı mizah dergisinin yazar kadrosunda yer aldı. 2007-2008 yılları arasında Yüxeses Karakalem ve 46 Karakalem adlı kültür sanat dergilerini yayınlayan, 2013-2014 yılları arasında Marjinal Yayınları’nın genel yayın yönetmenliğini yapan Öktem, Fabisad (Fantastik ve Bilimkurgu Sanatları Derneği)’ın kurucu üyeleri arasında yer almaktadır.

Altay Öktem was born in 1964 in Istanbul. He accomplished Kuleli Military High School and Trakya University Medical Faculty. He has written many literary works in poetry, short story, novel genres, and also edited “Şeytan Aletleri (Tools of the Satan)” that he investigated fanzines and fanzine poetry anthology called Şehrin Kötü Çocukları (Bad Boys of the City)”. He held an exibition named “Genel Kültürden Kenar Kültüre 101 Fanzin (From Mainstream To Side Stream: 101 Fanzines)” at Kadiköy Karg’art in 2002. Alongside the literary magazines, he has taken part in the editorial board of the popular culture and art magazines called “Öküz” and “Hayvan” and also humor magazine called Penguen. Öktem had been publishing Yüxexes Karakalem and 46 Karakalem culture and art magazines between 2007-2008 while being the executive editor of the Marjinal Publishing House between 2013-2014. He is also one of the founder members of the Fantasy and Science Fiction Arts Association (FABISAD).

Miron Zownir: 1953 Karlsruhe doğumlu. Fotoğrafçı, film yapımcısı, yazar ve bar fedaisi. 1976 yılında Berlin’e taşınıyor, orada da yerleşik hayata geçemiyor. Göçebe hayatı onu yeni dünyaya; New York’a, Los Angeles’a, Pittsburg’a kadar sürüklüyor. 1997’de, insan hayatının görmezden gelinen, rahatsız edici gerçeklerini tüm çıplaklığıyla gözler önüne serdiği ‘Radical Eye- The Photography of Miron Zownir’ adlı kitabını yayımlıyor. Aynı zamanda ‘Kein Schlichter Abgang’ adında bir cinayet romanı da kaleme alıyor. Zownir, yazın ve fotoğraf çalışmalarının yanısıra, birçok ödüle layık görülen 1993 tarihli ‘Skinheadlane’ gibi kısa metrajlı yeraltı filmleriyle de tanınıyor.

Photographer, filmmaker, writer and club bouncer. Born in Karlsruhe he moved to Berlin in 1976, and left some years later for New York, Los Angeles and Pittsburgh. Radical Eye – The Photography of Miron Zownir was published in 1997 (Die Gestalten Verlag, Berlin) and contains some of the most disturbing images depicting human life ever seen. Furthermore, he is the author of crime novel Kein schlichter Ahgang and is currently writing a new novel. Parallel to writing and photography, he has been making several underground short films, like Skinhead lane which won several awards in 1993. Ten years later the documentary film Bruno S – Estrangement is death screened at the Berlinale. It deals with the life and tragic faith of old Werner Herzog actor Bruno S, which nowadays earns his living as a backyard musician in Berlin.

Ezgi İrem Mutlu: Sanatçı bir ailenin ferdi olarak 1988 yılında İstanbul’da doğdu. 2002-2007 yılları arasında İstanbul Saint Joseph lisesinden mezun olan sanatçı 2005-2007 yılları arasında İstanbul Devlet Konservatuvarında yarı zamanlı müzikal bölümünde eğitim görmüştür. Sanatçı, Fransa’da Sorbonne-Nouvelle Üniversitesi Tiyatro bölümü’nden lisans ve yüksek lisans 1 ‘den 2015 yılında mezun olmuştur. 2013 yılında sınıf arkadaşlarıyla kurduğu Cabaret Barré’de hem müzisyen hem oyuncu olarak sahne alan Ezgi Mutlu, Paris’te dansçı ve şarkıcı olarak Crazy Horse’ta sahne almış, Montpellier Agora Dance Company gibi sahne sanatlarını ilgilendiren çok disiplinli sanat akademilerinde doğaçlama performanslar icra etmiştir. Sanatçı, Philippe Goudard, Michel Arbatz, Moni Grego, Alexandre Louschik gibi ustaların öğrencisi olmuş, Ariane Mnouchkine ile bir hafta süren derslere katılmıştır. Sahne performansı dahilinde kendine ait müzik düzenlemeleri, ses (vokal) ve video tasarımları E333 adı ile, deneysel müzik tarzında ep, plak ve mp3 olarak çeşitli plak şirketleri tarafından basılmıştır. Berlin, Paris, Angers ve Montpellier gibi şehirlerde ise tek kişilik canlı müzik performanslar düzenlemiştir.