karga awdio
3

Sonik Chamber 11

07 AĞUSTOS 2019 ÇARŞAMBA 21:00

20.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

Noiseistanbul sunar:
SONIK CHAMBER #11 "the sonic chamber for sonic worship"
7 Agustos 2019 - 20:30 (Kapı açılış) 21:00 (Konser)
KargART - Kadıköy - İstanbul
Giriş ücreti: 20 TL
 
Elektronik, noise, deneysel müzikler gibi güncel müzik yaklaşımları adına yaptığı vizyoner çalışmalarla tanınan Batur Sönmez, 2017 yılında, yeni bir konseptle deneysel, elektronik, noise, doğaçlama müzik etkinlik serisi "Sonik Chamber" ı başlattı. Sonik Chamber, yapısını Luigi Russolo, Pierre Schaeffer, John Cage, Karlheinz Stockhausen, İlhan Mimaroğlu gibi elektronik müzik öncülerinin oluşturduğu ilerici ve yenilikçi müzik yaklaşımına dayandırmaktadır.
Serinin 11. etkinliğinde, ABD 'den deneysel müzisyenler Andrea Pensado ve Bonnie Kane konuk ediliyor.
Gece, katılan müzisyenlerin solo gösterileriyle başlayacak ve tüm müzisyenlerin birlikte oluşturacakları, etkinliğe adını veren sonik çember performansıyla son bulacaktır.
 
ANDREA PENSADO (Argentina) :
Voice / electronics / performance
Based in the US since 2002, Argentinian sound artist, Andrea Pensado uses her voice and digital electronics to create a deeply personal sonic language. Her Max programming emphasizes the mapping of synthesis parameters into performance gestures.
The resulting harsh cut up noise, mixed with the strong emotional component of her music, at times allows her access to unknown inner states of the self. Inevitably, her performances generate intense responses in the most diverse audiences.
Pensado performs extensively in the US and worldwide. She also curates and produces Sonorium, a series of experimental music based in Salem, MA. She is currently an artist in residence at RISD.
“…Pensado’s style is all tension and little release…
the sound is simply fascinating…”
- Ryan Masteller, TABS OUT
www.andreapensado.com
 
BONNIE KANE (USA) :
Saxophone, flute, electronics
"I'm interested in what a musician can bring to the moment of creation...for it is in the moment, that sound can change into magic, where souls are nourished, inspiration renewed, and lives changed for the better. "
Integrating saxophone, flute, feedback and electronics, electro acoustic pioneer and dedicated improvisor, Bonnie Kane, terms her work as avant-core: an extreme energy mix of psychedelic rock, hard core, and avant garde jazz.
Known for "scalp shearing shows", "feats of bravery", and for music that is "...the algebra of heart, brain, and soul.", Kane performs and records as a soloist, in groups, and as a guest artist - most recently on Godspeed You! Black Emperor's LP "Luciferian Tower".
A conductor of energy, her music is "not for the timid".
www.bonniekane.com
 
BATUR SÖNMEZ:                                                                   
Çağdaş müzik ve sanat çalışmalarına, 1998 yılında başlayan, Batur Sönmez, deneysel, elektronik, endüstriyel, noise müzik alanında yaptığı çalışmalarla, tüm dünyada tanındı. Japonya'dan İspanya'ya, Rusya'dan Lübnan'a, dünyanın bir çok ülkesinde çeşitli festival ve konserlere katıldı. Sanatçı, bir çok farklı müzik projesi yanında, multimedya, görsel-işitsel, ses ve video sanatı çalışmaları da yapmaktadır. 2016 'da Belçikalı plak şirketi Sub Rosa etiketiyle yayınlanan, Türk deneysel müzik antolojisi adlı toplama albümün küratörlüğünü yapmıştır. Geçen 20 yılda ülkemizde, deneysel, elektronik, noise, avant-garde müzikler üzerine düzenlediği sayısız etkinlikle de büyük bir başarıya imza atmıştır.
www.facebook.com/batursonmezofficial
 
"Zuhal Müzik desteğiyle."