karga awdio
3

The Away Days // kargART canlıkarga

02 AĞUSTOS 2019 CUMA 21:00

25.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

İstanbul kökenli The Away Days, Yıldız Teknik’te kampüs henüz sadece öğrencilere aitken Can ve Sezer tarafından kuruldu. 20'lerine henüz adım atan ikilinin birbirinin müzikal ruh ikizi olduğunun farkına varmasıyla evlerinin teraslarında 3-5 izleyiciye çalmaktan hem yurtiçi hem yurtdışı festivallerinde binlerce kişiye çalmaya kadar terfi etti.
ABD'de SXSW, İngiltere'de The Great Escape, Belçika’da Glimps ve Çek Cumhuriyeti'nde United Islandsfestivallerinde, Paris, Berlin ve Dortmund şehirlerinde, Türkiye sınırlarında ise One Love Festival, 0 Fest, Nilüfer Festivali, Midtown Fest gibi festivallerde sahne aldı.

Portishead, Massive Attack, Belle & Sebastian, Wild Beasts, Paul Banks, Unknown Mortal Orchestra, Owen Pallett, LocalNatives, Morcheeba gibi büyüklerinin İstanbul konserlerinde ön grup olarak sahne aldı.

Türkiye sınırları içinde Radikal, Hürriyet, Red Bull, BBC Türkçe'nin ziyadesiyle dikkatini çekti. Uluslararası basında ise SPIN, NME, Clash, Guardian gibi dergilerin desteğini aldı. Şarkıları Vogue şovlarının, Cheap Monday, H&M ve Topshop mağazalarının favorileri oldu. Yerli grupların rotasyonlarına girebilmek için yanıp tutuştuğu BBC Radio 1’da şarkıları dönüyor.

Grubun yerküre etrafındaki seyahatleri akorlarına aksetti, klasik indie-rock tınılarından shoegaze, dream pop ve psychedelic atmosferlerine irtifa kaydetti. Dillere pelesenk olan birçok single’ın ardından grup, yıllardır heyecanla beklenen ilk albümleri ‘Dreamed at Dawn’u 2017 Mart ayında Pasaj Müzik etiketiyle yayımladı.
Albümün servis edilmesinden beri iki Avrupa turnesi tamamlayan ve yurtiçi konserlerine tüm hızıyla devam eden grup, albümün birinci yıl dönümünde yeni bir single ve el yazısıyla paylaştıkları bir mektup ile hayranlarına teşekkür etti.

Grup üyeleri:
Can Özen
Sezer Koç


Etkinlik ücreti 25 TL.
Biletler etkinlik günü 20:00'den itibaren #kargART girişinde
Kredi kartı geçmemektedir
18 yaş sınırı vardır
Konser ücretine herhangi bir promosyon dahil değildir
Ayakta izleme düzeni vardır
Salon 130 kişi kapasitelidir