karga awdio
3

Mevzu Presents: Hate Moss(UK)//Brek//Redrice//Varteres Durise

13 HAZİRAN 2019 PERŞEMBE 21:00

25.00 TL

Adres Caferağa Mah. Kadife Sok. No: 16 34710 Kadıköy İSTANBUL Telefon 0216 449 17 25 – 26 E-Mail info@kargabar.org
info@kargart.net
info@kargamecmua.org

HATE MOSS TURKEY MARATHONE #1
 
(English Below) Mevzu Records bombalamaya devam ediyor!
 
Londra kökenli post-punk, electroclash ikilisi Hate Moss, 2019 Kasım'ında yapacağı Meksika turnesinden evvel Haziran ayında gerçekleştireceği Türkiye turuyla unutulmaz anlar yaşatacak!
 
Haziran 2018'de "Honey" adında yayınladıkları ilk teklinin ardından İngiltere, Brezilya ve İtalya'da turlayan ekip, Florence Tattoo Convention ve São Paulo'da düzenlenen Locomotiva Festival gibi organizasyonlarda yer alarak Rakta, Odradek, Menores Atos ve Boogarins gibi gruplarla aynı sahnede bulundu. Hate Moss şimdilerde Mayıs 2019'da yayınlamayı planladıkları "LIVE TWOTHOUSANDHATEIN" isimli ilk albümleriyle birlikte Birleşik Krallık ve Avrupa'da turlamaya hazırlanıyor.
 
İstanbul'da Karga'nın ev sahipliği yapacağı turnenin ilk ayağında Hate Moss'a, deneysel dokunuşlarla bezenmiş karanlık synth soundlu Eylül Deniz (Aka RedRice) ve yayınladığı üçüncü albümü "ÖLÜPOP" ile Brek eşlik edecek. Ayrıca after party'de Varteres Durise kabinde enerjiyi doruğa ulaştıracak.
 
Etkinlikte çeşitli ürünleri keşfedebileceğiniz Mevzu Records standı açılacaktır.
 
-Mevzu Records is at it again!
 
The London based post-punk, electroclash duo Hate Moss will be touring Turkey briefly in June, before their November 2019 Mexico tour, and it is sure to be an unforgettable experience!
 
After releasing their first single “Honey” in June 2018, the band toured in the UK, Brazil and Italy. They performed in events such as Florence Tattoo Convention and Locomotiva Festival in São Paulo, and shared the stage with other musical acts like Rakta, Odradek, Menores Atos and Boogarins. Nowadays, Hate Moss is preparing to tour the UK and Europe along with the release of their upcoming debut album in May 2019: “LIVE TWOTHOUSANDHATEIN”
 
In the first leg of the tour which will be hosted by Karga in Istanbul, Hate Moss will be accompanied by Eylül Deniz (Aka RedRice) with her atmospheric and experimental dark synth sounds and Brek with his third album “ÖLÜPOP”
 
Mevzu Records merch table will be available in the event.
 
Kapı Girişi: 25 TL
Kapı Açılış: 20:30
 
Lineup:
 
21:00 Redrice
21:45 Brek
22:45 Hate Moss
24:00 Varteres Durise (After Party)
 
Eylül Deniz (Aka RedRice)
 
2017 senesi sonunda kendi prodüksiyonlarını Eylül Deniz, 90’lı yılların post punk, dark-wave kültürünün özellikle kadın gücünü güçlendiren hareketinden etkilenerek ürettiği maddelerde, dinleyiciye/seyirciye kendine özgü karanlık atmosferini farklı materyallerle sunuyor. Karanlık synth melodilerini, güçlü ve gürültülü basların üzerine mistik ve derin vokallerle sentezleyen Eylül aynı zamanda dubstep, bass müzik adı altında da 2018 senesi boyunca hem Türkiye hem de Avrupa'da yer altı sahnelerinde yer aldı.
 
https://soundcloud.com/eyluldeniz1?fbclid=IwAR319Tjbt7BH6YMZrhIfQV8ZiTnAy3NeVy7aqvQbOMYeQc7OI0oLjmm810g
 
Brek
 
İstanbul menşeli prodüktör, lo-fi müzisyeni. Solo işlerine koyulmadan önce şehrin alternatif sahnesinden birçok isimle çalıştı, prodüktörlük ve aranjörlük yaptı. Yatak odasına kapanıp, kendi kendine besteleyip kaydettiği ilk uzunçaları TV Juice 2018 yazında yayımlandı. Yerli sahneden duymaya alışık olmadığımız
sound’u ve tarzıyla iyi müzik avcılarının anında dikkatini çekti. Dream pop, synth pop, new wave ve krautrock sularında yüzen müziği, buğulu ve atmosferik olarak tanımlandı. TV Juice’un hemen ardından sonbahara girerken bu kez Türkçe sözlü ikinci albümü Mikrodalga Sörfü’nü yayımladı. Üretmeye ara vermeyen müzisyen,
üçüncü albümü ÖLÜPOP’u tamamladı; iyice karanlıklaşan bu albüm ise yaza girerken servis edilecek.
 
Brek’e sahnede klavyede Hazal Döleneken, davulda Yağız Nevzat İpek, bas gitarda ise Deniz Braderin eşlik ediyor.
 
https://open.spotify.com/artist/6TNFlMsNERcjX4gb3jntBk?si=y-a45GTjSda0TYFhpQPmfg&fbclid=IwAR0aIJMbzIXO_jgvAEqJ3cZKb08d4BsE_-VuUCk70w1yujdn17aRwDyqKag
 
https://www.youtube.com/channel/UCW3Vt0XqiLGv5D8aZ9KaADg?fbclid=IwAR1q0Bb5SD29ya8UlBf-BoTjBmDFw47yU2pJCTrdMwnENjvKY25nSni7Ibs
 
Hate Moss
 
Haziran 2018'de "Honey" adında yayınladıkları ilk teklinin ardından İngiltere, Brezilya ve İtalya'da turlayan ekip, Florence Tattoo Convention ve São Paulo'da düzenlenen Locomotiva Festival gibi organizasyonlarda yer alarak Rakta, Odradek, Menores Atos ve Boogarins gibi gruplarla aynı sahnede bulundu. Hate Moss şimdilerde Mayıs 2019'da yayınlamayı planladıkları "LIVE TWOTHOUSANDHATEIN" isimli ilk albümleriyle birlikte Birleşik Krallık ve Avrupa'da turlamaya hazırlanıyor.
 
www.hatemoss.com
https://open.spotify.com/artist/70OdNVoUb2Pn8kG7gDDHGe?si=7KO9Yda_Q3aro5UQ52hcJQ
 
Varteres Durise
 
İlk albümünü M4NM etiketiyle yayımlayan Varteres Durise, endüstriyel, ambient ve techno öğelerini yoğun bir kontrastla müziğinde kullanıyor.
 
youtu.be/2erVw8RMzMU
https://spoti.fi/2KBEbGq
https://soundcloud.com/varteresdurise